10 найменших автомобілів у світі

Найменші машини на Землі: як вони виглядають і на що вони здатні.

Багато автолюбителів обговорюють, наскільки малі, приміром, такі автомобілі, як Smart Fortwo і Scion iQ. Однак ці мінікари здадуться вам досить просторими, якщо ви порівняєте їх з мікрокарами, які виробляються в різних куточках світу, інформує Ukr.Media.

Чи можуть ці крихітки стати хорошим рішенням в дорожньому заторі?

Volkswagen Nils

Одномісний «німець» дійсно гарний. Двері Nils виконані у формі «крила чайки». Колеса відкритого типу винесені за межі кузова. Рама у малюка Volkswagen — алюмінієва.

А в рух він приводиться 15-кіловатним електричним двигуном, який розганяє Nils до «сотні» за 11 секунд. Цей концепт-кар дебютував на Франкфуртському автосалоні у 2011 році.

Toyota PCOM

Toyota PCOM — електромобіль, призначений для короткочасних поїздок по місту з максимальною швидкістю 60 км/год. Він важить всього 410 кг, і при повному заряді може проїхати близько 50 км.

Peel P50

Спочатку в 1960 роках виробником цього триколісного мікрокара була Peel Engineering Company. Автомобіль був призначений для міських поїздок, мав тільки одну дверцю з боку водія, а задньої передачі у нього і зовсім не було.

Пізніше інша невідома англійська компанія налагодила виробництво точної копії Peel P50 з бензиновим або електродвигуном і з максимальною швидкістю 45 км/год.

P45 від Джеремі Кларксона

Неповторний Джеремі Кларксон, провідний ведучий британського телешоу TopGear, вперше представив світу свій цікавий винахід в одному з сезонів популярної передачі корпорації BBC.

У спробі створити автомобіль менший за розмірами, ніж Peel P50, він винайшов P45, основою для якого став квадроцикл.

Руки водія при керуванні цим «автомобілем» схильні до потрапляння опадів та піддаються іншим зовнішнім факторам, а лобовим склом слугує шолом-скафандр великого розміру.

Mitsuoka MC-1

Цей малюк був створений в 1998 році японською компанією Mitsuoka, названою на честь її засновника Сусумо Мицуока. Несучим елементом конструкції крихітки є пластиковий кузов, а бічні стінки, двері і дах зроблені з брезенту.

У машинці встановлений двигун об'ємом 49 куб. см, а максимальна швидкість Mitsuoka MC-1 — 50 км/год.

CityEl

Ще один легкий триколісний електромобіль для одного пасажира виробляє німецька компанія Citycom GmbH. У CityEl немає дверей — водій потрапляє всередину, цілком піднявши всю верхню частину автомобіля.

Важить такий міський трьохколісник всього 280 кг, а його максимальна швидкість — 60 км/год.

Myers Motors NmG

Триколісна «істота» NmG, відома раніше як Corbin Sparrow, — це одномісний електрокар виробництва американської компанії Myers Motors, розташованої в штаті Огайо.

Абревіатура NmG розшифровується, як «No more Gas», що в перекладі означає «немає бензину».

Персональний автомобіль химерного вигляду з двома передніми колесами і одним заднім оснащується 1-кіловатним електродвигуном і розвиває швидкість до 64 км/год.

Innovative Colibri

Малятко Colibri вперше була представлена німецькою компанією Innovative Mobility у 2013 році на Женевському автошоу. А початок серійного виробництва одномісної крихітки стартував у 2015 році.

Вага «пташки» — 440 кг. Німці оснастили свій мікрокар електродвигуном потужністю 24 кВт, який змушує Colibri «злітати» від 0 до 100 км/год за 10 секунд. На одному заряді автомобіль може проїхати до 110 км.

Ropits

Варіант екологічного одномісного міського транспортного засобу від японської компанії Hitachi.

ROPITS — скорочено від Robot for Personal Intelligent Transport System («Робот для персональної інтелектуальної транспортної системи»).

Родзинка в тому, що японський автомобіль — справжній самоврядний робот, призначений для пересування тільки по тротуару та спеціально відведених пішохідних доріжках зі скромною максимальною швидкістю у 6 кілометрів на годину.

Dock Dock

Своє слово у створенні одномісних крихіток на колесах сказали і бразильці. Колишній мер міста Курітіба і колишній губернатор штату Парана Жайме Лернер розробили електромобіль для боротьби з пробками і з забрудненням навколишнього середовища.

Корпус першого Dock Dock був виготовлений з перероблених матеріалів, а каркас мав паперову структуру. Надалі розробники планують для виробництва корпусу використовувати легкі і екологічні матеріали — кокосове волокно і жом цукрової тростини.

Електродвигун, потужність якого складає 2200 Вт, живиться від чотирьох 12-вольтних батарей. Dock Dock розганяється до 25 км/год і може проїхати не більше 50 км.

Джерело