14 переваг механіки і стільки ж недоліків автоматичної коробки передач

Чи дійсно без автомобіля на механіці не обійтися?

Є водії, які ні за що не проміняють МКП на автоматичну коробку передач і ось чому, інформує Ukr.Media.

Ціна питання

Машина з механічною коробкою завжди дешевша за наявності альтернативи з автоматом. Правда, багато автомобілів, починаючи з C-класу, навіть не припускають механіку. А ось в бюджетному класі на версії з механікою можна заощадити при покупці.

Розгін

Автомобіль з МКП розганяється завжди швидше, ніж з автоматом. У дорогих високотехнологічних машин різниця майже непомітна, але в бюджетному класі — відчутна.

Витрата палива

Витрата палива в автомобілі з механічною коробкою передач, зазвичай, менша. Якщо мова не йде, правда, про високотехнологічні роботизовані коробки з подвійним зчепленням.

Вибір передачі

У випадку з МКП водій сам вибирає передачу, а автомат залежно від налаштувань або режиму роботи може їх раз у раз міняти. А це тягне знову ж таки підвищену витрату палива, постійно мінливе навантаження на двигун і короткочасну втрату тяги, якої водій може не очікувати.

Обгін

При обгоні поведінка машини з механічною коробкою передач більш передбачувана, а автомат, навіть якщо перейти в ручний режим, все одно здатний взяти та й затіяти перемикання в невідповідний момент.

Якщо машина не заводиться

Якщо розрядився акумулятор або зламався стартер, автомобіль з механікою запустити просто — з штовхача. Для машини з автоматом, якщо відмовить стартер, доведеться викликати евакуатор. Якщо сів акумулятор, допоможуть дроти для прикурювання, з штовхача завести теж не вийде.

Ресурс

У механіки ресурс значно більший — зазвичай, однієї коробки вистачає на весь життєвий цикл автомобіля. Автомат служить, в середньому, 200-250 тис. км пробігу, а якихось вистачає лише на 100 тис. км.

Прогрів на морозі

У морози механічна коробка практично не потребує прогрівання — автоматична капризніша — вимагає прогріву робочої рідини.

Заміна масла

Масло в МКП змінюють набагато рідше, ніж в АКП. Крім того, в автоматах її потрібно значно більше.

Вибратися зі снігу і бруду

Вилазити зі снігового або грязьового полону на машині з механічною коробкою передач простіше, ніж з автоматом будь-якого типу. Можна і розгойдування застосувати, і побоксувати. А автомат в таких умовах не дозволить швидко змінити передачу переднього ходу на задню, та й перегрітися може.

Міцність трансмісії

Тягнути причіп або буксирувати інший автомобіль на машині з механікою куди безпечніше з точки зору збереження трансмісії. Досить поберегти зчеплення під час старту з місця і перемикань, а вже інше проста механіка витримає. Автомату доведеться важче.

Буксирування

Тягнути машину з механікою на зчепленні можна хоч через всю країну, у випадку з автоматом діє правило 50 на 50: не швидше 50 км/год і не далі ніж на 50 км, деякі виробники дозволяють і того менше.

Ремонт

Якщо вже коробка зламалася, ремонт механічної обійдеться набагато дешевше, ніж автоматичної.

Задоволення від водіння

Задоволення від повного контролю над автомобілем можна відчути, тільки якщо він оснащений механічною коробкою передач.

Джерело