19 вересня — Михайлів день, Михайлове диво: історія, традиції та прикмети свята

Поганий день для далекої дороги та подорожі. У дорозі можуть чекати неприємності.

Дев'ятнадцятого вересня (6 вересня за старим стилем) православною церквою вшановується чудо Архангела Михаїла, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Імовірно в IV столітті святий з'явився і врятував храм святого Архистратига Михаїла в Колосах, поблизу Ієраполя, від нападу язичників. Він підняв праву руку і зупинив потоки спрямованих на храм річок. Потім він велів йти потоку води в розщілину величезного каменю поблизу храму.

Звичаї та традиції

Згідно з традиціями це свято має ряд заборон.

Не можна працювати

Якщо не послухатися і виконувати роботу всупереч заборонам, вона не буде виконуватися. Можлива поломка інструменту або травма. Жіноча робота також під забороною. У цей день належить ходити до церкви, читати і мирно розмовляти. Дрібна робота дозволяється жінкам з маленькими дітьми.

Заборонено брехати

Брехня в Михайлів день призводить до біди. У вимушених ситуаціях рекомендується промовчати.

Сваритися, конфліктувати з ким-небудь

Всі емоції в цей день повинні бути під контролем. Слід налаштовуватися тільки на позитивний лад: "З миром в Михайлів день — до великої удачі".

У Михайлів день рекомендується дотримуватися деяких правил

Відвідати храм

Правило відвідування — загальна свічка. При цьому дозволяється просити про те, що необхідно кожному в цей момент: мир в домі, щастя, здоров'я, підвищення по службі та ін. Михайло здатний творити чудеса і будь-яке бажання може збутися, якщо покаятися в гріхах і попросити про це в молитві.

Дати милостиню тим, хто сидить біля храму

Архангел Михаїл — перший помічник стражденним. Люди повинні допомагати не тільки близьким, але всім, хто потребує допомоги. Благодійні акції, проведені в цей день, повернуться сторицею.

Налагоджувати стосунки з родичами

Необхідно запросити родичів в гості і затіяти мирне з'ясування відносин в разі, якщо є розбіжності і розбрати. У примиренні роблять крок першими, не чекають запрошення. У розмові не допускаються будь-які сварки і розмова на підвищених тонах. Переговори повинні проходити в мирному ключі і закінчитися загальним задоволенням і веселощами.

Головною вимогою застілля стало приготування страв різними сторонами. Сенс в тому, щоб кожен приніс до столу своє «частування світу» і відбувся обмін. Залишки їжі після вечері не викидають, а віддають на корм тваринам.

Допомагати родичам, близьким і друзям

Допомога може знадобитися в наведенні порядку у дворі.

Народні прикмети

Згідно з прикметами в Михайлів день судили про погоду в пізній період і міркували про можливі події.

  • Корова з поля — ось і пастуху воля.
  • Мало шишок на сосні (ялині) — тепла зима.
  • По погоді в Михайлів день — 19 вересня передбачали погоду в Миколин день — 19 грудня.
  • Михайлів день теплий — відлига в Миколин. Михайлів день холодний — заморозки в Миколин.

Джерело