40 звільнених військовополонених — поранені або тяжкому стані їх, госпіталізували — Події

40 звільнених військовополонених - поранені або тяжкому стані їх, госпіталізували  - Події

Фото: t.me/DIUkraine

Серед українських бійців, яких 31 січня вдалося повернути додому в рамках обміну з Росією, 40 поранених та тяжкохворих. Їх одразу ж забрали бригади швидкої допомоги та госпіталізували до лікарень. Про це в ефірі телемарафону розповів представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

— Стан повернутих військовослужбовців різний залежно від попередніх місць утримання, від того, звідки їх доставляли. Серед них було 40 поранених та тяжкохворих. Їх одразу забрали швидкі. Полон – це завжди складно. Коли ми говоримо про державу-агресора, це точно не про європейське уявлення про дотримання правил утримання військовополонених, – сказав Юсов.

Представник ГУР додав, що реабілітація повернутих військових буде ретельною та відповідатиме всім міжнародним та українським протоколам. Він також зазначив, що нинішній обмін – це завершення обміну 24 січня, за винятком списку із 65 осіб, який оприлюднила Росія як загиблих. Решта зі списку 24 числа повернулася, серед полонених не було жінок і цивільних.

31 січня повернулися додому з російського полону ще 207 українців, повідомив президент України Володимир Зеленський. За його словами, це другий великий обмін після тривалої перерви і вже п’ятдесятий із початку повномасштабного вторгнення Росії до України. Раніше Юсов сказав, що військових, яких, як стверджувала РФ, планували обміняти, і вони нібито загинули під час аварії військово-транспортного літака Іл-76 у Білгородській області тиждень тому, не було серед обміну, що повернулися під час 31 січня.
Джерело