5 найпоширеніших помилок автомобілістів при перевірці рівня масла

Досить часто водії «вбивають» двигун, тому що не знають простих правил.

Попросіть трьох автомобілістів покроково розповісти, як вони перевіряють рівень масла в двигуні, і ви напевно отримаєте у відповідь три різні інструкції. Чому так відбувається, сказати складно. Бути може, тому що в більшості автошкіл таким маніпуляціям курсантів не вчать, і новачкам доводиться консультуватися з інтернетом, що містить неправдиву інформацію, інформує Ukr.Media.

Погане місце

Якщо ви хочете дізнатися, як насправді йдуть справи з мастилом у двигуні, то дуже важливо вибрати для проведення процедури правильне місце. Слід припаркуватися на рівній поверхні, де немає ніяких глибоких ям і гірок. Машина повинна стояти рівно, а в іншому випадку отримані вами дані будуть некоректними.

На холодну

Нерідко можна спостерігати водіїв, які перевіряють рівень моторного масла з ранку — після тривалої стоянки автомобіля. І це теж груба помилка, адже двигун машини повинен бути добре прогрітий. Винятком є хіба що ті випадки, коли на щупі є спеціальні ризики «cold» і «hot», але такі зустрічаються нечасто.

Дай час

Інша поширена помилка, здійснена багатьма водіями — причому як початківцями, так і досвідченими — перевіряти рівень масла відразу ж після вимикання запалювання. Потрібно почекати 10-15 хвилин, щоб мастило встигло витекти в картер. Тільки так ви зможете побачити реальну картину.

З першого разу

Мало тих, хто спотикається на цьому кроці, але все ж. Витягнувши щуп в перший раз, необхідно ретельно протерти ганчіркою або серветкою, яка не залишає після себе дрібних ворсинок. Далі слід помістити «рейку» назад, вставивши до упору, почекати кілька секунд і знову витягти. І не поспішайте лаяти автора — багато новачків не знають цього.

Куди дивитися?

Багато хто помилково вважають, що «правильний» рівень масла в двигуні — це max або навіть трохи більше. Але ні: в ідеалі сліди мастила повинні бути між відмітками «мінімум» і «максимум», ближче до останньої. Тільки при такому розкладі можна закрити капот зі спокійною душею.

Виконувати ці нескладні правила необхідно, адже порушення процедури загрожує дезінформацією водія, а значить — несвоєчасним рішенням проблем. Пам'ятайте: при надлишку масла воно може виявитися в системі вентиляції картера, у циліндрах двигуна або каталізаторі.

Що ж до нестачі масла в двигуні, то це прямий шлях до так званого «масляного» голодування. Загалом, і в тому, і в іншому випадку є величезні ризики потрапити на дорогий ремонт, а то і на заміну силового агрегату.

Джерело