«Засідки», які можуть вивести машину з ладу навіть на прямій і рівній дорозі.
Вважається, що при їзді по швидкісних трасах і заміських шосе машина проживе довше, оскільки експлуатується переважно в щадному режимі: без різких розгонів, гальмувань і маневрів, інформує Ukr.Media.
Це не зовсім так, і ми розповідаємо про типові «шосейні» проблеми, які повинен тримати в голові будь-який автовласник.
Політ каміння
Насамперед, не можна не сказати про камінчики і каміння, які якимось чарівним способом обов'язково з'являються на трасі. Рано чи пізно, покришка машини, що проїжджає відкидає такий «снаряд» в сусідній чи наступний за нею транспортний засіб. Попадання дрібного камінця залишить скол на кузові або лобовому склі. Прикро, але не смертельно.
Але якщо в «лобовуху» прилетить камінь більшого розміру подорож може перестати бути нудною. Адже якщо він потрапить в область, за якою знаходиться водій, удар досить важкого каменя залишить потужний слід з тріщин і відколів, що їхати далі не буде ніякої можливості. Особливо неприємна така пригода вночі, коли кожна тріщинка на лобовому склі починає сяяти і відбивати світло зустрічних фар, засліплюючи водія.
Прокол в лахміття
Про небезпеку «зловити цвях» на шосе чув кожен водій. Але на прямій і рівній дорозі це неприємно ще й тим, що в таких умовах автомобіліст може не звернути увагу на колесо, яке почало спускати і їхати до тих пір, поки не почує запах горілої покришки. В результаті і вона, і диск йдуть на смітник.
Гірше те, що багато сучасних машин не комплектуються ні запасним колесом, ні навіть «докаткою», а лише штатним ремонтним набіром, з допомогою якого можна ліквідувати лише маленький прокол. А як це допоможе, якщо гума — в лахміття? Все, приїхали — доведеться якось шукати евакуатор.
Пил
Ще одна неприємність, яка при поганому збігу обставин може стати причиною передчасного закінчення подорожі — комахи, пил і пух від тополь над трасою. На хорошій швидкості ці субстанції в неабиякій кількості налипають не лише на передню частину авто, заважаючи огляду і псуючи зовнішній вигляд авто.
Головна проблема в тому, що вони забивають решітку радіатора і набиваються між ним і конденсором кондиціонера. Якщо до поїздки ці частини підкапотного простору вже були добряче забруднені, тривалий пробіг на високій швидкості по жарі через хмари комах може добити і кондиціонер, і, що вже зовсім критично, радіатор системи охолодження.
Їжачки
Раз вже ми заговорили про «природу», не можна не згадати про інші її аспекти — тварини, які перебігають дорогу. В ході тривалої поїздки по гарній трасі водій мимоволі розслабляється, і коли на дорогу перед його авто раптово вискакує якась живність у вигляді лося, кабана чи навіть їжачка, він не встигає не лише зреагувати, але і навіть адекватно оцінити ситуацію.
Наприклад, водій може спробувати зберегти життя бідному їжаку і почне різко маневрувати в спробах об'їхати чотирилапого пішохода. Через такий порятунок тварини машина легко може опинитися в кюветі. У разі, якщо дорогу перебігає лось ситуація буде розвиватися не менш катастрофічно.
Несподіваний удар
На високих швидкостях, характерних для хороших доріг, особливо небезпечними стають проблеми, що виникають у машин сусідів по потоку. Відпавше у когось на зустрічній смузі на повному ходу колесо при попаданні в чужу машину призведе до найсумніших наслідків.
Розірвана покришка великовантажної фури — біда для всіх, хто їде по трасі. Важкий транспорт миттєво втрачає управління. Добре, якщо його одразу винесе на узбіччя, а не на зустрічну смугу!
Чималими неприємностями обертаються спроби доставити вантаж, який аби як закріплений на багажниках і причепах авто, що подорожують поруч з вами. Всі напевно бачили, як зірвані поривом вітру з даху авто попереду дошки летять в лобове скло.
Найсумніше в описаних вище ситуаціях те, що їх не в змозі уникнути навіть законослухняний і правильний водій. Якоюсь мірою від них може уберегти лише особистий досвід або інтуїція, які у певний момент шепоче щось на кшталт: «стоп, пригальмуй» або «тримайся від ось тої машини якомога далі»…
Залиште відповідь