8 найстрашніших краш-тестів які змінили сучасний автомобіль

І все-таки досягнення у тестуванні автомобільних аварій протягом останніх декількох десятиліть привели до різкого скорочення травматизму.

Стандартне відтворення Дорожньо-транспортної пригоди конкретного автомобіля в рамках краш-тестів, як правило, обмежується фронтальним зіткненням зі зміщеним центром на швидкості 40 миль/год (64.34 км/год) або бічним ударом, коли бар'єр на швидкості 31 миль в годину (50 км/год) наїжджає на водійську частина машини під перпендикулярним кутом. Іноді на низьких і середніх швидкостях проводять краш-тести на удар ззаду, щоб оцінити тяжкість травм шийного відділу хребта. Отримані оцінки впливають на споживчі якості і створюють у водія ілюзію безпеки. Проте в реальності ми бачимо, як 5-зіркові тачки за версією IIHS розриваються навпіл при ударі об дерево. А в'їзд автомобіля під причіп їде попереду вантажівки практично завжди закінчується фатально.

 • Великий проти маленького

  Вважається, що в битві автомобілів завжди перемагає великий. У всякому разі, років сорок тому так воно і було. Досить подивитися старий фільм 1971 року, щоб в цьому переконатися. Саме з цього почалася боротьба за виживання в маленькій машинці. Як результат, нинішні авто-малятка, обладнані великою кількістю подушок безпеки, допомагають пасажирам вижити в серйозних автокатастрофах. Це зокрема можна побачити в краш-тесті «F-150 vs. Civic», передає Ukr.Media.

 • І все ж таки, правило інерції ніхто не відміняв, тому в більш важкому автомобілі шансів уціліти значно більше.

 • Найгірший з найгірших

  Крихітку Ford Pinto 1971-1978 років називали підриваючим автомобілем. Як показує краш-тест на удар ззаду, шансів вижити не було навіть у пасажирів машини, яка врізалася в тестований Ford Pinto. Це історія, названа в Америці «Woe the Pinto» — «горе Пінто», стала яскравим свідченням того, що надмірна гонитва за дешевизною в автомобілебудуванні смертельно небезпечна. Виявляється, інженери хотіли зробити авто вартістю не більше 2 тисяч баксів. Заощадили на всьому, на чому тільки можна. В результаті оптимізації паливний бак виявився за заднім мостом автомобіля. До речі, в компанії знали, що машина може вибухнути від наїзду ззаду. Але розрахунки показували, що виплати потенційних компенсацій виявляться менш витратними, ніж подорожчання кожної машини на $11, необхідні для підвищення безпеки від загоряння. Так воно, власне, і було до 1978 року, поки американське національне управління з безпеки руху (NHTSA) не показало фільм про краш-тесті Ford Pinto. Разом з палаючим авто розгорівся і національний скандал.

 • Померти за 68 мілісекунд

  Подивившись ролик, давайте пофантазуємо, як це було. У Ford Focus 1990-х років перебувають двоє: крутий хлопець у чорних окулярах і його чарівна супутниця. Вони молоді, неймовірно круті, і їм хочеться адреналіну, тому мчать з вітерцем. Машина розігналася до 190 км на годину. Водій на секунду відволікся, щоб сказати кумедний жарт, але, коли знову подивився на шосе, побачив зупинився вантажівка. Хлопець не встиг натиснути на гальма, і через мить був удар. Що могло статися з водієм і з пасажиркою, було показало в британському автомобільному ТВ-шоу «П'ята передача». Місця передбачуваних молодих людей зайняли манекени, які «загинули» за 68 мілісекунд. Автори ролика тим самим кажуть, що на таких швидкостях системи безпеки не працюють.

 • Лімузин: пристебніть ремені

  Те ж саме британське ТВ-шоу «П'ята передача» взяло і розбило лімузин Lincoln на швидкості 50 миль ударом об стінку. Не просто так, а заради експерименту. З'ясувалося, що салон, точніше його пасажирська частина залишилася цілою, але манекени, які грають роль веселої публіки, все одно «загинули». Сталося це тому, що вони не були пристебнуті ременями безпеки, мовляв, «не іміджево». Таким чином, винаходи Нільс Болін, розробив триточковий ремінь безпеки, залишається найважливішим елементом безпеки навіть, якщо ви подорожуєте в такій крутій тачці, як лімузин Lincoln.

 • Історія повторюється

  Найвідомішим у світі індійським автомобілем є Tata Nano від компанії Tata Motors. Він коштує фантастично дешево. Індійці в 2009 році, почавши продажу своєї супер бюджетної машинки за ціною $2.5 тисячі, у боротьбі за економію перевершили американців, які зробили багатостраждальний Ford Pinto. Хоча б тому, що долар зразка 1971 року був принаймні в два рази важче нинішнього бакса. Фактично історія повторилася. Автомобіль Tata Motors в результаті краш-тесту за Європейською програмою оцінки нових автомобілів отримав нуль зірок.

 • Під вантажівку ззаду

  Однією з частих аварій з фатальним результатом називають «в'їзд ззаду» під причіп вантажівки. Щоб цього не сталося, фури оснащують спеціальними обмежувачами, які, по ідеї, повинні перешкодити цьому. Не можна сказати, що захисні бампера справляються з цим. У ролику видно, що шансів врятуватися у водія Chevrolet Malibu не було, незважаючи навіть на те, що спрацювала подушка безпеки. Втім, експерти IIHS впевнені цей страшний краш-тест спонукає розробників на створення по-справжньому безпечних причепів.

 • Світ став безпечнішим

  Автомобіль середнього класу Chevrolet Malibu зразка 2009 року при швидкості 60 км на годину зіштовхнули лоб в лоб з його предком — повнорозмірний Chevrolet Bel Air 1959 року випуску. Цікаво, що багато автомобілістів передрікали перемогу більш важкого дідусю. Проте ролик IIHS демонструє жахливі руйнування Chevrolet Bel Air. Його манекен-водій отримав безліч смертельних ушкоджень і виявився буквально спресованим у купи понівеченого металу. При цьому приладова панель Malibu практично не зрушилася в салоні, і навіть переднє скло виявилося незруйнованою, хоч і отримало тріщини. Адріан Лунд, очолює IIHS, сказав: «це день і ніч». За його словами, за п'ятдесят років автомобільний світ став набагато безпечніше.

Джерело