9 секретів автомобілістів, яким вас не навчать в автошколі

Щоб отримати водійські права, потрібно вивчити деякі правила, правильно себе вести і дотримуватися всі обмеження, передбачені законом.

На жаль, багато чого з цього забувається при першому ж самостійному виїзді на дорогу… Ці прості прийоми допоможуть вам почувати себе за кермом набагато впевненіше!

Правильне розташування бічних дзеркал

Якщо бічні дзеркала розташовані неправильно — ви не зможете спостерігати за частиною дороги. Для того, щоб усунути сліпі зони, регулюйте дзеркала до тих пір, поки вони не будуть повністю орієнтовані на дорогу (ви повинні бачити рухаються ззаду машину!), інформує Ukr.Media авто.

Звикніть до машини

Якщо ви недавно отримали права або у вас був автомобіль іншого розміру, вам потрібно навчитися відчувати габарити. Зробіть таку вправу: покладіть на асфальт пластикову пляшку без пробки (або інший безпечний предмет) і акуратно наїдьте на неї колесом до характерного звуку. Ця вправа допоможе вам звикнути до габаритів машини.

Ідеальна парковка

У випадку перпендикулярного паркування, щоб уникнути тертя бампера про тротуар, потрібно орієнтуватися по дзеркалу: його нижня сторона відповідає краю тротуару.

У випадку паралельної парковки, щоб уникнути тертя коліс об бордюр, прикріпіть біля основи вітрового скла шматочок клейкої стрічки так, щоб віона відповідала лінії тротуару. Це допоможе не псувати гуму.

Правильно пройдіть через калюжу

Якщо перед вами знаходиться калюжа, перед нею потрібно уповільнити швидкість, але не можна цього робити коли машина вже у воді. Якщо ви занадто швидко в'їхали в калюжу, є ризик, що вода потрапить в паливну систему двигуна, і автомобіль зупиниться.

Крім того, існує небезпека аквапланування, що робить автомобіль некерованим через втрату зчеплення з дорогою. Проїжджаючи через велику калюжу не слід швидко сповільнювати хід. Натискайте на педаль гальма кілька разів, оскільки механічне тертя викликає нагрів, який висушує воду.

Слідкуйте за маневрами високих транспортних засобів

Не дивіться тільки на транспортні засоби, що рухаються попереду вас. Зверніть увагу на маневри високих автомобілів, таких як вантажівки і автобуси. Їх водії краще бачать дорогу і можуть знати причини блокування трафіку. Щоб перебудуватися для подолання перешкоди, уважно стежте за їх маневрами.

Правильно розташуйте дзеркало заднього виду

Не всі водії знають, що дзеркала оснащені двома режимами, які можуть бути обрані залежно від часу доби. Зокрема, є нічна позиція, яка дозволяє уникнути засліплення фарами їде ззаду автомобіля.

Використання ручного гальма

Недавнім учням автошкіл напевно знайоме правило, що при парковці потрібно використовувати ручник. Але взимку велика ймовірність того, що він просто примерзне. Тому в холодну пору року краще залишати машину на передачі або в режимі паркінгу (для автоматичних трансмісій).

Якщо попереду їде автомобіль, що сповільнюється

Якщо ви знаходитесь на багатосмуговій проїзній частині або на ділянці дороги, на якій можна здійснити обгін — запам'ятайте одне правило. Якщо автомобіль, розташований попереду вас або збоку, гальмує, не поспішайте його обганяти.

Він міг уповільнити рух через людину, що з'явилася на дорозі, через тваринну або якоїсь іншої перешкоди. При обгоні можна легко створити аварійну ситуацію на дорозі.

Не повертайте колеса під час повороту очікування

Коли ви знаходитесь на дорозі, і вам потрібно зробити лівий поворот, здається зовсім природним повернути колеса вліво і чекати моменту, щоб можна було їхати. Але це неправильно.

Ситуації на дорозі бувають різні, і в разі раптового удару ззаду вашу машину неминуче винесе на зустрічну смугу. Тому дуже важливо тримати колеса прямо і повертати їх тільки тоді, коли настає потрібний момент.

Джерело