В західних країнах машини продають на первинному ринку без запаски.
Якщо водієві з вітчизняних просторів сказати про те, що в західних країнах машини продають на первинному ринку без запаски, то він сильно здивується. Ще більше автомобіліст буде спантеличений, якщо йому сказати, що на Заході дуже багато водіїв в наш час ще і їздять без запасного колеса, інформує Ukr.Media.
Звичайно, хтось відріже щось в дусі, мовляв: "Десять років їжджу і жодного разу не доводилося міняти колесо". З іншого боку, всякий досвідчений водій добре знайомий з законом підлості — варто залишити запаску де-небудь поза автомобілем або своєчасно її не доукомплектувати, як тут же проб'єш колесо.
Втім, факт залишається фактом.
У сучасних салонах на Заході машини вже досить давно продають без запасного колеса. На те є дві досить важливі причини.
Перша (як це часто буває) стосується грошей. Річ у тім, що в Європі буквально схиблені на економії, а запасне колесо — це все-таки додаткове навантаження в 10-15 кг може здатися, що це небагато, проте запаска збільшує витрату палива приблизно на 0.1-0.2 літра на 100 км. Таким чином, практичні європейці вирішили відмовитися від запасок на користь «run-flat» і різних рем комплектів.
Друга причина стосується навичок. Згідно з результатами досліджень американської автомобільної асоціації, у 2015 році в США запасне колесо вміло міняти тільки 19% всіх автомобілістів. Таким чином, велика частина молоді з правами навіть не уявляє, як потрібно поводитися з домкратом. В Європі така сама ситуація йде подібним чином.
RunFlat (від англійського слова "спущений") — технологія виробництва автогуми, що дозволяє при проколі проїхати на покришці приблизно 80-100 км, стрілка спідометра при цьому може доходити до 80 км/год.
Шини з цією технологією називають "шинами нульового тиску", "само несущими шинами".
Найчастіше можливість використовувати проколоті покришки досягається за рахунок зміцнення боковин. Також випускаються шини RunFlat, які не спускаються і не сповзають з обода завдяки установці всередині опорного кільця або додаванню в конструкцію внутрішнього шару з герметизуючого матеріалу, що затягує незначні проколи та порізи.
Залиште відповідь