А ви знали, що у світі є автомобільні дороги, які двічі на день йдуть під воду

У такі моменти водії та пішоходи повинні зібрати в кулак всю волю й акуратно подолати цей шлях.

У світі є кілька автомобільних доріг, які двічі на день йдуть під воду — їх затоплює припливом. Коли ж вода сходить, на сирому покритті залишаються слизькі водорості, по яких машина котиться як по льоду. У такі моменти водії та пішоходи повинні зібрати в кулак всю волю й акуратно подолати цей шлях, інформує Ukr.Media.

При цьому щороку в берегову охорону надходять сотні повідомлень, що люди стали заручниками припливу на одній з цих доріг — вони не розрахували час прибою або не врахували погані погодні умови. Вода наздогнала їх раніше, ніж вони подолали шлях, і тепер їм потрібна допомога рятувальників. Що ж це за дороги?

Дамба Шелл-Айленд

На північному заході Уельсу є півострів Шелл, де стоїть найбільша кемпінгова зона відпочинку Великобританії. Але щоб відпочити з наметами біля багаття, належить подолати одне випробування: проїхати по дамбі, яка затоплюється водою під час припливу. Перш ніж англійці вирушають у дорогу на Шелл, вони детально дізнаються точний час припливу і чи не буде бурі або сильного вітру, які кидають величезні хвилі на дорогу. Але зазвичай дамбу повністю блокують на час штормів. Проте труднощі не лякають сотні туристів, які люблять відпочивати на Шелл, і вони їдуть туди із задоволенням.

Лонингсвейен

У Ваттовому морі біля узбережжя Данії є острів Манде. Напевно, це найспокійніший серед Данських островів, адже туди веде стара ґрунтова дорога, по якій машини рідко ризикують їздити, а туристам не хочеться йти по сирій гальці, покритій водоростями й морськими гадами. Крім того, дорога Лонингсвейен двічі на добу йде під воду, Повністю ізолюючи Манде від людей.

Якщо англійці вирішили в 1950-х провести до аналогічних островів автомобільні дороги, щоб зробити місця привабливими для відпочинку, життя і платників податків, то Данія дотримується іншої думки. Данці впевнені, що у світі залишилося вкрай мало місць, ще не зворушених туризмом, а тому нехай хоча б Манде побуде в їх рядах, подалі від цивілізації та всюдисущої людини.

Брумвей

Англійці прозвали її "дорогою віників", тому що вона змітає людей в море навіть в гарну погоду. За останні 600 років історики відзначили понад 100 людей, які потонули, перетинаючи Брумвей. Та й дорогою це назвати важко: піщана стежка, призначена тільки для пішоходів та позашляховиків.

Знаходиться цей шлях в графстві Ессекс на півдні Англії та з'єднує Острів Фулнесс з материком. Особливо стежка небезпечна під час хуртовин або морських бур, але на відміну від інших подібних автомобільних доріг, на Брумвей немає доглядача — нікому закривати шлях під час штормів і не пускати туди людей. Також двічі на день дорогу накриває припливом, і вона стає ще небезпечнішою.

Юнву

Ця дорога знаходиться в Китаї й пролягає через озеро Поян. У неї інша періодичність покриття водою, ніж у попередників. У сезон дощів, що починається в травні, вода в озері піднімається, і протягом декількох місяців, до вересня, дорога буде повністю прихована під водою.

Спочатку рівень води буде не високий, і машини зможуть їхати, а люди йти, орієнтуючись на високі стовпчики по краях дороги. Але ще через пару тижнів безперервного дощу води буде стільки, що водії будуть змушені шукати альтернативні шляхи.

Джерело