Апное уві сні підвищує ризик виникнення ДТП

Через апное чоловіки і жінки стають більш схильними до ризикованої поведінки за кермом.

Люди, які страждають від апное уві сні, часто прокидаються вранці дуже втомленими, незважаючи на те, що відпочивали достатню кількість годин. Все тому, що постійні зупинки дихання ночами не дають їм зануритися в глибокий відновлювальний сон, інформує Ukr.Media.

Нове дослідження вчених з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі (США) показало, наскільки небезпечною може бути хронічна втома, викликана сонним апное. Дослідники виявили, що через апное чоловіки і жінки стають більш схильними до ризикованої поведінки за кермом, що підвищує ймовірність виникнення ДТП.

В експерименті брали участь 96 літніх людей з сонним апное, за здоров'ям і звичками у водінні яких спостерігали протягом року. Для вимірювання тяжкості апное уві сні використовувалися доступні домашні тести, а для оцінки звичок водіння дослідники встановили в автомобілі випробовуваних спеціальний чіп, що відстежує епізоди різкого гальмування, раптового прискорення і перевищення швидкості.

За результатами дослідження вчені виявили, що частота, з якою водії здійснювали небезпечні маневри за кермом, зростала паралельно частоті, з якою їх сон переривався через апное. На кожні вісім додаткових переривань дихання на годину ймовірність перевищення швидкості, різкого гальмування або різкого прискорення збільшувалася на 27%.

«Результати нашого дослідження показують, що фахівцям необхідно більш уважно оцінювати тяжкість апное уві сні у літніх людей. Якщо їх стан погіршується всього на вісім зупинок дихання на годину, це може мати значні несприятливі наслідки для їх водіння і ризику отримати серйозну травму, потрапивши в аварію», — каже Брендан Люсі, один з авторів дослідження.

Джерело