Атака на Су-57: у ГУР дізнались про реакцію Кремля

Атака на Су-57: у ГУР дізнались про реакцію Кремля

Фото: Getty Images Су-57 летить над Кремлем

Росіяни намагалися ретельно ховати й оберігати Су-57, але – не вберегли, зазначив Андрій Юсов.

Реакція Кремля та особисто глави російського режиму Володимира Путіна на ураження винищувача Су-57 «дуже гаряча». Про це сказав представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону в понеділок, 10 червня.

«Ми можемо констатувати сам факт ураження. Стосовно самої операції – ані підтвердити, ані спростувати. Але так, чудові новини: Путін, справді, скаженіє, і реакція в Кремлі дуже гаряча і відчутна. Тому що Су-57 вони намагалися ретельно ховати й оберігати. І в повітряний простір України ці Су-57 так і не потрапляли – боялись їхнього збиття», – розповів Юсов.

За його словами, росіяни завищували характеристики Су-57 з метою продажу і присутності на міжнародному ринку озброєнь.

«Ну, власне, не вберегли. Вони використовувались для завдання ракетних ударів по українських цивільних об’єктах, по мирній нашій інфраструктурі. Тому цілком заслужено така кара відбулася» – підкреслив він.

Юсов уточнив, що мова йде саме про ураження, а не знищення Су-57. Діагностика винищувача займе чималий час, як і можливе відновлення.

«А якщо говорити про те, що це штучний товар, Су-57, для путінської армії, то мінус будь-яка одиниця – це серйозний удар по спроможностям ворога», – резюмував речник ГУР.

Нагадаємо, 9 червня ГУР заявило про перше ураження літака Су-57 в Росії. Про цьому розвідка не уточнила, чим саме було атаковано аеродром у Ахтубінську.

У соцмережах повідомлялося, що Су-57 втратив боєздатність після атаки дронів. А пізніше у ГУР заявили, що уражених Су-57 могло бути два.

Су-57 – найсучасніший винищувач Росії, який здатен використовувати для ударів ракети Х-59 та Х-69. Росіяни заявляють, що це літак «п’ятого покоління». Згідно даних з відкритих джерел, у Росії не більше 10 таких літаків. ВКС РФ отримали перший серійний винищувач цього типу 25 грудня 2020 року. Вартість програми Су-57 оцінювалась у суму до 10 млрд доларів.

Джерело