Атаку на Північний потік координував полковник ССО Червінський — WP

Атаку на Північний потік координував полковник ССО Червінський - WP

Фото: Украинская правда Полковник Сил спеціальних операцій України Роман Червінський

Сам Червінський через свого адвоката письмово передав, що заперечує причетність до диверсії на трубопроводах.

Центральну роль у підриві російського газопроводу Північний потік минулого року відігравав полковник Сил спеціальних операцій Роман Червінський. Про це повідомляє The Washingtom Post із посиланням на офіційних осіб в Україні та в інших країнах Європи, а також інших людей, обізнаних з подробицями таємної операції.

За даними джерел видання, Червінський координував команду із шести осіб, яка орендувала вітрильник під вигаданими іменами та використовувала глибоководне водолазне обладнання, щоб встановити вибухівку на трубопроводі.   Стверджується, що український військовий підпорядковувався генерал-майору Віктору Ганущаку. Він своєю чергою звітував безпосередньо головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному.

Представники українського уряду не відповіли на питання щодо участі Червінського.   Сам Червінський через адвоката заперечує усі звинувачення. «Всі припущення про мою причетність до атаки на Північний потік поширюються російською пропагандою без жодних підстав», — цитує The Washington Post його письмову заяву.   Наразі Червінський утримується під арештом у Києві. Колишнього розвідника звинувачують у перевищенні повноважень у справі про ракетні обстріли аеродрому Канатове влітку 2022 року. Слідство вважає, що російські війська вдарили по аеродрому після того, як Червінський без погодження з начальством вирішив завербувати російського військового, внаслідок чого видав координати аеродрому.   Сам Червінський вважає свій арешт «політичною відплатою» за критику президента Володимира Зеленського та його адміністрації.

Нагадаємо, 26 вересня 2022 року три вибухи спричинили масштабні витоки на трубопроводах Північний потік-1 і Північний потік-2, які проходять з Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Атака залишила неушкодженою лише одну з чотирьох газових ланок мережі.

Джерело