Фото: Aris Messinis Ситуація в Авдіївці погіршується
З понеділка Авдіївку через небезпечну ситуацію перевели до червоної зони. Військові закрили в’їзд до міста.
Військове командування з 27 березня переводить Авдіївку Донецької області до червоної зони. Місто закривають для в’їзду. Це стосуватиметься також акредитованих журналістів та волонтерів.
«Є наказ — пряма заборона для відвідування», — сказав голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш у своєму відеозверненні.
Що на це говорять у ЗСУ
Український військовослужбовець Роберт Бровді із позивним Мадяр прокоментував рішення про закриття цього населеного пункту. На його думку, такий наказ має логіку. Втім, Мадяр зазначив, що за майже місяць перебування у цій гарячій точці він жодного стороннього там не бачив.
«Відвідування Авдіївки представниками преси, навіть акредитованими, наразі заборонено. Це стосується і волонтерів. У зв’язку із загостренням ситуації», — написав він у своєму Telegram-каналі.
Очевидно, такий крок узгоджений та своєчасний, вважає військовий.
«Хоча, чесно кажучи, за 25 днів перебування «десь у цьому секторі», я навіть у далеких околицях та передмісті жодного зайвого «хитання» не зустрічав. Ясна річ, там, де Донецьк видно, як на долоні, перебування без потреби недоречно», — написав Мадяр.
Без комунальників та мобільного зв’язку
Напередодні Віталій Барабаш також повідомив, що з міста евакуювали комунальників, котрі досі робили все для підтримки життя в Авдіївці. Відповідно, у місті не буде мобільного зв’язку та можливості заряджати телефони. Таке непросте рішення місцева влада ухвалила для безпеки цивільних та військових.
Барабаш пояснив, що рішення про евакуацію співробітників комунальної служби довелося ухвалити після того, як під час одного з обстрілів був приліт неподалік від них.
Також, за його словами, внаслідок щоденних обстрілів у місті зруйновано майже всі багатоповерхівки і ситуація погіршується. За останні кілька тижнів не було жодного дня без прильотів, уточнив чиновник.
Барабаш закликає їхати з міста також місцевих.
«Не буде кому обслуговувати генератори і не буде кому обслуговувати мобільну вежу. Тому треба їхати, особливо з дітьми. Не хочу називати прізвища цих людей, які ховають дітей та змінюють локації», — розповів він.
Барабаш наголосив, що навіть підвали не рятують від ворожих обстрілів, адже після влучень людей може засипати завалами.
«Авдіївка може стати другою Мар’їнкою і, на жаль, від неї нічого не залишиться», – додав він.
Активний штурм Авдіївки
Кремль не залишає спроб повністю захопити Донбас, тому окупанти продовжують наступ як на Бахмут, так і на Авдіївку, вважають в американському Інституті вивчення війни (ISW).
Водночас, за інформацією аналітиків, атаки росіян вже стали не просто безглуздими, а фактично шкідливими для противника через наступну фазу війни, яку пов’язують із контрнаступом ЗСУ.
«Російські війська можуть або не можуть витіснити українські війська з Авдіївки або Бахмута, але вони не отримають значної оперативної переваги від цього, оскільки вони не мають можливості використовувати такі успіхи», — зазначають в Інституті.
Військово-політичний оглядач групи Інформаційний опір Олександр Коваленко також називає активний штурм Авдіївки безглуздим. Експерт нагадав, що місто веде бойові дії ще з 2014 року, тому має стійку оборонну систему.
Незважаючи на це, окупанти побачили «вікно можливостей» на Авдіївському напрямку на тлі відсутності успіхів на Бахмутському. Там зокрема виникає проблема з повноцінною компенсацією втрат, що пояснюється складною логістикою.
«Отже, вони концентрують усю увагу на Авдіївці, бо бачать певну перспективу, можливість оточення міста, а також його захоплення», – сказав Коваленко в ефірі 24 каналу.
Росіяни спробують показати там чергову перемогу, проте такі дії не є логічними.
«Отже, Авдіївка, можна сказати, вже звикла вести бойові дії і там сформовано достатньо відповідних ліній оборони для того, щоб максимально блокувати наступальні та штурмові інсинуації з боку російських окупантів», — підсумував Коваленко.
Залиште відповідь