Австрійський генерал розповів, чим ЗСУ здивували західних експертів

Австрійський генерал розповів, чим ЗСУ здивували західних експертів

Фото: ukrinform.ua Президент Центру стратегічного аналізу (CSA) Вальтер Файхтінгер

Швидке опанування нових систем озброєння, стабілізація 1200 кілометрів лінії фронту, винахідливість та «удар під дих» російському флоту для багатьох став несподіванкою.

Успіх українських військових в інтеграції та розгортанні невідомих їм систем озброєнь за дуже короткий проміжок часу став повною несподіванкою для багатьох західних експертів. Про це заявив бригадний генерал австрійської армії у відставці, нині президент Центру стратегічного аналізу (CSA) Вальтер Файхтінгер в інтерв’ю Укрінформу, яке було опубліковане у п’ятницю, 3 травня.

«Україна змогла інтегрувати та розгорнути невідомі їй системи озброєнь за дуже короткий проміжок часу. Для багатьох західних експертів це стало повною несподіванкою, оскільки вони вважали, що на освоєння таких систем підуть тижні й місяці. Очевидно, що українські солдати є надзвичайно вправними та можуть дуже швидко опанувати незнайоме озброєння», — сказав він.

Австрійський бригадний генерал у відставці, який у минулому, зокрема, служив у бронетанкових частинах, також висловив здивування тим, що Силам оборони України вдалося стабілізувати усю довгу лінію фронту у війні з російським агресором. «Здивувало те, що вдалося утримати таку довгу лінію фронту – а мова про 1200 кілометрів – та стабілізувати ситуацію. Незважаючи на масовані спроби росіян просунутися вперед, Росія не змогла здобути жодних подальших значних територіальних надбань», — сказав він.

Файхтінгер також відзначив те, як цивільне населення в Україні підтримує військові зусилля, наприклад, створюючи безпілотники.

«Мало хто міг собі таке уявити, і це ще раз показує, наскільки стійкими є ця країна та її населення. І це дає змогу успішно захищатися навіть від переважального противника», — зазначив президент віденського Центру стратегічного аналізу.

Окремо він похвалив дії Сили оборони України на морі, яким вдалося відтіснити російський Чорноморський флот, а також відкрити зерновий коридор.

«Це дійсно є успіхом для України і ознакою слабкості російської сторони. Це також ще раз показує, якою неймовірно винахідливою є українська сторона у розробленні власних систем озброєнь та методів нападу. Безперечно, це сильний «удар під дих» для Росії», — переконаний він.

Раніше повідомлялося, що НАТО створить центр підготовки для українських військових.

Джерело