Автоексперти назвали деталі машини, які найбільше страждають через ями на дорозі

Ігнорувати такі пошкодження не варто.

Насамперед від дорожніх ям дістається деталям підвіски. Вони отримують непомітні ушкодження, які спершу дають про себе знати сторонніми шумами, а потім починають завдавати незручності під час водіння. Причому наслідки від таких неполадок можуть бути несподіваними, наприклад підвищений знос шин, інформує Ukr.Media.

Якщо неакуратно їздити тріщинами та ямами на дорогах, то можна пошкодити підвіску, особливо якщо прилетіти на нерівність під час гальмування, коли стиснуті пружини. У такому разі удар припадає на сайлент-блоки, підшипники, редуктор, рульові тяги та рейку, кульові опори та важелі підвіски.

Не після кожної купини, звичайно, машина починає розвалюватися, іноді й проносить. Але якщо пошкодження таки виникли, то вони дадуть знати про себе сторонніми звуками, наприклад, скрипом. Ще може з'явитися невеликий крен убік при їзді прямою або компоненти рульового управління почнуть люфтити. У такому разі, швидше за все, через вибоїни порушилися кути розвалу та сходження коліс.

Ігнорувати такі пошкодження не варто, через них авто, звичайно, не вибухне, але несправна машина, яка не завжди слухається водія, завжди ризик на дорозі. До того ж самому власнику буде неприємно, коли доведеться раніше міняти гуму — вона точно швидше зношуватиметься.

Джерело