Автоексперти назвали найпопулярніші кольори автомобілів у світі

При виборі автомобіля, будь то абсолютно нова машина або транспортний засіб із вторинного ринку, одним із критеріїв вибору виступає колір.

Колір не грає вирішальної ролі для більшості покупців, хоча є і такі люди, яким принципово важливо знайти авто конкретного кольору, інформує Ukr.Media.

Axalta і BASF публікують статистику за підсумками кожного минулого року. Експерти впевнені, що за підсумком року картина істотно не зміниться, і лідери точно не будуть зміщені зі своїх місць.

На міжнародному автомобільному ринку спостерігається досить цікава картина. Всього 4 кольори покривають 80% від загального числа кольору машин. І лише 20% припадає на всі інші відтінки.

Відповідаючи на питання про те, який колір машини в цей час найпопулярніший, можна навести певну статистику. У ній враховувалися лише нові машини.

Лідером ринку все ще залишається білий. Цей колір навряд чи поступить свою позицію кому-небудь з конкурентів найближчим часом. Кожний четвертий транспортний засіб у США є білим. В Європі це кожна третя машина. Якщо ж говорити про Азію і Тихоокеанський регіон, то тут, за підрахунками аналітиків, кожна друга машина біла. Загальна картина приблизно така. На частку білого кольору, включаючи всі його відтінки, припадає 38% від усіх випущених за 2018 рік автотранспортних засобів.

З величезним відривом, але на другому місці, знаходиться чорний. Його застосовували на 18% випущених за минулий рік автомобілях. Попри наявні недоліки, чорний все одно залишається у тренді і своєю позицією конкурентам не поступається. Хоча за останні кілька років виявилися дещо ближче до другої сходинки рейтингу.

На третьому місці розташувалися одночасно два кольори. Деякі їх сприймають як ідентичні варіанти забарвлення, але експерти все ж розрізняють і поділяють сірий і сріблястий колір. Якщо ж їх поєднати, тоді вони посядуть другий рядок рейтингу з показником у 24%. А так на сірий і сріблястий колір приходиться по 12% від частки світового ринку нових автомобілів.

Четверте місце займає синій. Цих машин досить багато, якщо поглянути на автомобільні дороги. Але по факту за 2018 рік було випущено 7% машин з синім забарвленням кузова. Синій вважається лідером серед так званих хроматичних кольорів.

На п'яту сходинку експерти поставили автотранспортні засоби червоного кольору. Така палітра є досить насиченою, більшою мірою підходить для жіночої аудиторії. Звідси і 5% від загальної кількості випущених і реалізованих машин.

А ось бежеві і коричневі тони об'єднали в загальну групу. Разом вони займають 6 позицію в топі, демонструючи такий самий показник, як і самостійного червоного. Їх показник склав скромні 5% від загальносвітового ринку нових автомобілів, вироблених і пофарбованих в 2018 році.

Лише на 7 місці опинилися автомобілі жовтого кольору. У світі ця палітра поступово реанімується, стає популярною, як раніше. Хоча далеко не всі покупці вирішуються брати настільки яскравий і помітний колір.

Замикає рейтинг зеленим кольором і з показником у 1%.

Джерело