Бакпосів — особливості аналізу та що він показує

Різноманітні мікроорганізми супроводжують людину протягом усього її життя. Питання наявності інфекції особливо актуальне для дітей, жінок, літніх та ослаблених людей.

Перед початком лікування інфекційних хвороб насамперед необхідно визначити та підтвердити вид інфекційного агента, який вразив організм.

У медицині розроблена низка клінічних досліджень для ідентифікації мікроорганізмів, що спричиняють інфекційні захворювання. Один із найінформативніших способів – бактеріологічне дослідження. Суть цього методу полягає в тому, що виділення з людського організму поміщають на поживні середовища, де можуть вирости колонії (накопичення) тих чи інших мікроорганізмів.

Кому потрібен аналіз на бакпосів?

Тест проводиться за призначенням лікаря при підозрі на інфекцію, для підтвердження діагнозу, а також для контролю під час лікування. Він допомагає виявити інфекційні захворювання, збудниками яких є стафілококи, стрептококи, дріжджові гриби (кандиди), ентерококи, грампозитивні та грамнегативні мікроорганізми, а також умовно-патогенні мікроби. На основі результатів діагностики лікар може визначити патологію, уточнити діагноз і призначити додаткові дослідження.

Дослідження проводять для:

  1. Виявлення причини запалення сечовидільної системи (бакпосів сечі).
  2. Діагностування ускладнених інфекційних захворювань та підозри на бактеріємію.
  3. Діагностики урогенітальних інфекцій та безпліддя.
  4. Виявлення інфекційних захворювань у вагітних.
  5. Діагностики кишкових інфекцій.
  6. Діагностики інфекційних хвороб лор-органів.
  7. Виявлення гнійно-запальних захворювань очей.

Здати аналіз можна самостійно в лабораторії https://rcld.com.ua/, а також його можуть призначати під час стаціонарного лікування різних хвороб.

Особливості підготовки до аналізу

Для того щоб здати бактеріальний посів та отримати точні результати, необхідно дотримуватися певних правил підготовки. Насамперед потрібно припинити приймання антибіотиків за 14 днів до аналізу та уникати вживання алкогольних напоїв і ліків, що містять етанол. При зборі сечі, сперми або калу важливо дотримуватися правил гігієни та використовувати стерильний контейнер. Для жінок, якщо потрібен бакпосів на мікрофлору, спеціальна підготовка не потрібна, однак перед відвідуванням лабораторії не варто робити спринцювання, використовувати вагінальні свічки, потрібно уникати статевих контактів за добу до аналізу. Під час менструації або при кров’яних виділеннях дослідження не проводиться. У чоловіків мазок беруть з уретри, за добу до аналізу треба утриматися від статевих контактів, а забір матеріалу здійснюється не раніше ніж через 2 години після останнього сечовипускання.