Більшість водіїв припускаються цієї помилки — це правило для механіки врятує двигун

Одна з найчастіших помилок.

Одна з найчастіших помилок водіїв за кермом — те, як вони набирають швидкість. Найчастіше водії допускають її через незнання, неуважність або просто через лінощі. І мова піде про машини на "механіці", автомат у таких випадках все робить за вас, інформує Ukr.Media.

Часто водії починають прискорюватись (наприклад для обгону на трасі), натиснувши педаль у підлогу, але не переключившись на знижену передачу. Це не просто недоцільно з точки зору ефективності, але може призвести до пошкодження двигуна.

У автошколах хороші інструктори на уроках керування просять майбутніх водіїв перейти на нижчу передачу перед обгоном. Чому? Тому що нижча передача означає більш високу потужність і крутий момент, що призводить до кращого прискорення і більш динамічним маневрам.

Звичайно, сучасні двигуни з турбонаддувом здатні генерувати більшу потужність і на нижчих обертах. Тому при хорошій видимості та пустельних дорогах водії часто вирішують не перемикатися на знижену передачу, а просто вичавлюють педаль акселератора до упору. На жаль, так вони вбивають двигун внутрішнього згоряння (ДВЗ).

Але це ще не кінець проблем. Японська компанія Toyota виявила, що у такій ситуації може статися передчасне запалення. Що це означає? Це ситуація, коли паливна суміш спалахує, а поршень все ще намагається її стиснути. Як це можливо?

У такій ситуації горючі частки мастила та палива накопичуються в камері згоряння та не видаляються з вихлопними газами. Вони висять у камері згоряння і при подальшому стисканні спалахують суміш до того, як запалиться свічка.

Дослідження підтвердили, що чим вища частота обертання двигуна, тим нижчою є ймовірність передчасного запалення. Тому під час розгону варто знизити передачу.

Якщо ж ви нехтуєте перемиканням на знижену передачу перед серйозним розгоном, то будьте готові до серйозних наслідків. Передчасне займання паливної суміші може мати серйозні наслідки двигуна.

Джерело