Блогер показав машину, яка без двигуна може їхати швидше вітру, порушуючи всі закони фізики — вчений йому не повірив, а даремно

Так сильно наука ще ніколи не помилялася.

Науковий баттл замовляли? Блогер з США прокотився на машині, яка без двигуна може їхати швидше швидкості вітру, порушуючи всі закони фізики. Вчений не повірив, що це можливо, і поставив кругленьку суму на те, що вітромобіль — обман. Так сильно наука ще ніколи не помилялася, інформує Ukr.Media.

Дерек Мюллер — юний винахідник і ведучий наукового каналу на YouTube, де ділиться з підписниками цікавими фактами. В одному з роликів він прокотився на створеному за підтримки компанії Google автомобілі, що рухається на вітряній тязі. Для Дерека став відкриттям той факт, що машина може їхати швидше вітру, який її штовхає.

"У цій машині немає двигуна, немає батарей. Вона приходить в рух і розвиває швидкість тільки за допомогою вітру", — розповів Дерек.

Винахід являє собою гібрид вітряка і гоночного авто. Для того, щоб поїздка почалася, автомобілю потрібен потужний поштовх.

Як це працює: колеса вітромобіля приводять в дію турбіну, пропелер який обертається у зворотний бік, створюючи тягу. Таким чином, рухаючись за вітром, колеса машини починають обертатися швидше, тим самим збільшуючи швидкість руху.

"Коли швидкість автомобіля дорівнює швидкості вітру, здається, ніби пропелер може створювати нескінченну силу", — запевняє Мюллер.

Нічого не заважало насолоджуватися Дереку відкриттям, поки до нього в особисті повідомлення з питанням не постукав вчений — фізик Олександр Кусенко з Каліфорнійського університету. Він не повірив, що вітромобіль може рухатися швидше швидкості вітру і попросив у блогера пояснень.

"Така велика швидкість — це всього лише збіг, випадкові пориви вітру або інерція. Постійний рух таким не буде", — запевнив учений.

Фізик запропонував парі на десять тисяч доларів, щоб з'ясувати, хто правий, а хто — ні. Кусенко попросив Мюллера довести свої слова.

Сказано-зроблено. Дерек за допомогою експерименту продемонстрував вченому, як працює механізм вітромобіля. Він спроєктував невелику модель авто і поставив її лопатями по ходу руху на бігову доріжку.

Під час досвіду, який Дерек теж записав на відео, модель машини рухалася швидше, ніж сама бігова доріжка, швидкість якої дорівнювала середній швидкості вітру (0,3 метра в секунду).

Олександр Кусенко своє слово стримав і виписав блогеру чек на всю суму спору. Більш того, блогер попросив і інших фізиків засвідчити підписання чека, щоб ті підтвердили його правоту.

"Ніхто не ідеальний", — прокоментував свій програш вчений.

Джерело