Boeing провів випробовування аеротаксі NeXt

Розробники перевіряли роботу бортового обладнання апарату в автономному режимі.

Американський авіабудівний концерн Boeing провів випробовування прототипу перспективного швидкого електричного аеротаксі NeXt. Згідно з повідомленням компанії, перший політ апарату відбувся на полігоні підприємства в Манассасі у Вірджинії і був визнаний повністю успішним, інформує Ukr.Media.

Переважна більшість електричних або гібридних аеротаксі сьогодні розробляються в форматі мультикоптерів, здатних на вертикальний зліт і посадку, і відносно швидкий горизонтальний політ, при якому рушійна сила створюється несучими гвинтами при нахилі корпуса самого апарату.

У горизонтальному польоті швидкість таких апаратів іноді значно поступається швидкості польотів аеротаксі. При літаковому горизонтальному польоті рушійна сила створюється тягнучим або штовхаючим повітряним гвинтом, завдяки чому з'являється можливість розігнати літальний апарат до великих швидкостей, ніж мультикоптер.

Випробуване концерном Boeing аеротаксі виконане у літаковій конфігурації поздовжнього триплана з нерухомим переднім стабілізатором. Зі сторін від фюзеляжу апарату встановлено дві балки, на кожній з яких розробники розмістили вісім електромоторів несучими повітряними гвинтами. У хвостовій частині апарата розташований електромотор з штовхаючим повітряним гвинтом.

Під час першого польоту NeXt фахівці перевіряли роботу бортового обладнання в автономних режимах зльоту і посадки, а також функціонування наземного пункту управління. Під час першого польоту апарат виконав вертикальний зліт і посадку. Найближчим часом льотні випробовування аеротаксі будуть продовжені.

Розробкою власного аеротаксі також займається конкурент Boeing в авіаційній галузі, європейський авіабудівний концерн Airbus. У лютому минулого року підрозділ концерну A3 провів перші випробовування електричного аеротаксі Vahana.

Цей літальний апарат з вертикальним злетом і посадкою виконаний за схемою конвертоплана з передніми і задніми повертаючими крилами. На консолях кожного крила розміщені по чотири електромотора з повітряними гвинтами.

Джерело