Чи є сьогодні дефіцит сімейних лікарів? Національна служба дала відповідь

Чи є сьогодні дефіцит сімейних лікарів?  Національна служба дала відповідь

Для терапевта лімітом є 2 тис. декларацій з пацієнтами, для сімейного лікаря – 1,8 тис., для педіатра – 1,9 тис. фото з відкритих джерел

Глава НСЗУ: «Ми дали можливість сімейним лікарям добирати пацієнтів вище встановленого ліміту»

На території активних бойових дій є проблема з сімейними лікарями. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповіла голова Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Наталія Гусак.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Як стверджує голова НСЗУ, ця проблема не актуальна для всієї території України. Нестача сімейних лікарів спостерігається лише в окремих районах, близьких до активних бойових дій. 

«Наші лікарі – герої. Є безліч історій про те, як вони жили в окупації і продовжували надавати послуги своїм пацієнтам, хоч тих ставало в рази менше. Попри те, що медики були в окупації, ми продовжували усі виплати, наскільки це було можливо. Де це можливо і досі виплачуємо. Та нині бачимо, що медики, які проживають тривалий час в окупації, психологічно вимотані. Важка ситуація спонукає багатьох з них вибирати безпечніші місця – вони виїжджають», – пояснила Гусак.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Україні допомагають колеги з ВООЗ: так званий health-кластер має угоди з асоціацією лікарів. На основі цієї угоди сформовані мобільні бригади, які першими заходять на щойно деокуповану територію, де потрібні сімейні лікарі. Так само мобільні бригади є у Херсоні і Миколаєві, в місцях, де надзвичайні ситуації або на територіях активних бойових дій. 

«У західних областях ми не спостерігаємо шаленої нестачі сімейних лікарів. Там все так, як і було в довоєнний період. А от в Миколаївській області проблема з сімейними лікарями була і до війни. Там вона поки що  залишається», – розповіла голова НСЗУ.

НСЗУ внесла зміну в порядок реалізації програм медичних гарантій і дали можливість лікарям добирати пацієнтів вище встановленого ліміту. 

«Те навантаження в кількості декларацій для терапевта, сімейного лікаря і лікаря-педіатра, яке було визначене на початку трансформації системи охорони здоров’я, складає, відповідно, 2 тис., 1,8 тис., 1,9 тис. декларацій.  Навантаження було прораховано в межах усіх міжнародних норм, стандартів і досвіду, який проходили ряд інших країн. Тому воно є оптимальним, щоби забезпечити якість медичної допомоги. Більше того, це навантаження, сподіваюся, розраховане на команду сімейного лікаря: лікар і медсестра. Звісно, ми бачимо випадки, коли лікар працює сам. Переважно, так буває у приватній медицині. Медики зізнаються, що  впоратися без медсестри складніше», – зазначила Гусак.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Нагадаємо, раніше фахівці пояснили, чому сімейні лікарі перестали ходити до пацієнтів додому. 

Читайте також:

Більше травм, інсультів, психічних розладів. Голова НСЗУ про те, як війна змінила українську медицину Керівник столичної медицини Валентина Гінзбург: Повірте, сімейних лікарів вистачає Національний недосип. Поради від співавторки книжки «Коли я нарешті висплюся» Гормони злості: лікарка пояснила що відбувається через перегляд новин
Джерело