Чи можна змішувати масла різних виробників і в’язкості

Згідно з однією з популярних автомобільних «страшилок», змішувати моторні масла різної в'язкості не можна.

Згідно з однією з популярних автомобільних «страшилок», змішувати моторні масла різної в'язкості не можна — нібито, це згубно позначається на силовому агрегаті. Наскільки це твердження відповідає дійсності, і як вчинити, якщо двигун терміново вимагає доливання мастила, а підходящого масла під рукою немає, інформує Ukr.Media.

Як відомо, моторне мастило — це своєрідний коктейль з основи (мінеральної, синтетичної або напівсинтетичної) і різноманітних присадок, які як раз і визначають експлуатаційні характеристики мастила. Автобудівники і виробники масел в один голос кричать про те, що змішання різних за своїми властивостями масел тягне за собою поломку двигуна. Так, це вірно, але лише частково.

Дійсно не варто поєднувати в моторі масла різного типу, оскільки існує ймовірність так званого спінювання, осаду, перегріву та інших неприємностей. Якщо ваш сусід змішав різні мастила без яких-небудь сумних наслідків, то далеко не факт, що і у вас цей «фокус» пройде також «безболісно» для автомобіля. Не потрібно експериментувати — ремонт двигуна завжди влітає в копієчку.

Консультант в автосалоні попередив, що у жодному разі не можна змішувати масла, однакові за своїми властивостями, але випущені різними виробниками? Не звертайте уваги: у автобудівників договори з виробниками мастил, зацікавленими в тому, щоб автовласник залишався прихильником однієї марки. Найстрашніше, що реально може статися — рідини прореагують і втратять свої властивості. Саме тому з їх заміною краще не зволікати.

Що ж до змішування масел різної в'язкості, то і це не завдасть шкоди силовому агрегату. І особливо, якщо йдеться про мастила одного виробника. «Коктейль» з двох масел різної плинності буде володіти «середніми» властивостями.

Загалом, якщо вам терміново потрібно долити масло в двигун, а під рукою немає аналогічної в'язкості мастила, то сміливо беріть будь-яку іншу, і краще — того ж виробника. Адже масло однієї продуктової лінійки, зазвичай, практично не відрізняються за складом присадок, а значить на такій суміші можна спокійно їздити аж до наступного технічного обслуговування.

Якщо можливості придбати масло того ж виробника немає, то що ж поробиш — візьміть мастило іншого. При цьому не допускайте високих навантажень на двигун і постарайтеся якомога швидше замінити цей «коктейль» на масло, рекомендоване заводом-виробником автомобіля.

Якщо все ж прийнято рішення використовувати змішану композицію з моторної рідини, то необхідно керуватися деякими правилами:

  • Ніколи не варто виробляти змішування синтетичних і мінеральних продуктів. У цих двох рідин відрізняються один від одного базові складові, а також різні присадки. Останні, які є в синтетичних матеріалах, просто можуть не розчинятися в мінеральному компоненті.
  • У жодному разі не можна виробляти долив масла іншого виробника, тобто якщо необхідно змішати напівсинтетичне масло 5w30 і 5w40, необхідно, щоб вони були виготовлені однієї фірми. Цей захід доступний тільки в тому разі, якщо рідину необхідно обов'язково долити, але іншої марки під рукою немає.
  • Перед тим як робити змішування, в обов'язковому порядку необхідно переконатися в тому, що обидва продукти мають схожі фізико-економічні показники. Якщо немає все ж упевненості в тому, що змішування ніяк не вплине на продуктивність двигуна, то краще утриматися від використання декількох марок одночасно.
  • Джерело