Чи небезпечно для автомобіля їздити з напівпорожнім паливним баком

Що буде, якщо регулярно заправлятися лише коли загоряється "лампа" на приладовій панелі.

З давніх пір, коли в нашій країні кращою машиною всіх часів і народів були жигулі та запорожці, вважається, що їздити на залишках палива в баку — моторошно шкідливо для машини, однак наскільки вірно це твердження зараз?

Для відповіді на питання "чи небезпечний напівпорожній бак", потрібно, перш за все, розібратися як бензин потрапляє з нього в двигун. Місце забору палива безпосередньо в магістраль бензонасоса розташовують в найнижчій точці бака, зазвичай в спеціальному поглибленні-колодязі, де бензин або дизпаливо залишиться навіть тоді, коли весь запас пального вже вичерпається. Ця обставина в принципі ламає уявлення багатьох автовласників, що коли паливо добігає кінця бензонасос починає "смоктати бруд з дна" в систему уприскування. Насправді паливний насос завжди забирає паливо "з дна", інформує Ukr.Media.

Багато автовласників чули, що крім бруду і відкладень в придонній частині бензобака накопичується ще й вода. Вона, ніби як, потрапляє в нього або через горловину, або через систему вентиляції — разом з сирим повітрям. Тобто, чим більше в баку вільний від палива об'єм, тим більше туди потрапляє парів води, які потім конденсуються і, врешті-решт, накопичуються на самому дні ємності — тому як щільність води вища, ніж у бензину. За цією логікою, якщо постійно їздити з напівпорожнім баком, в ньому з часом з повітря сконденсується неабияка кількість води. Вона буде бовтатися десь в нижній точці ємності. Тобто там, де власне, і відбувається забір палива — якщо згадати описані на початку цієї замітки конструктивні особливості всіх бензобаків. Виходить, що вода в будь-якому випадку відразу ж всмокчеться в топливопровід — що при повному баку, що при практично порожньому.

І, якщо вже ми заговорили про воду, багато автомобілістів впевнені, що потрапивши одного разу в бензобак, вона запускає там процес корозії стінок. Частинки іржі, знову ж таки, накопичуються на дні ємності і коли бензину стає мало, потрапляють в топливопровід — засмічуючи фільтри і форсунки. Це частково правда. Але тільки на тих машинах, де бензобак металевий, а не пластиковий, як на більшості сучасних легковиків. Пластмаса то, як відомо, не іржавіє.

Справедливості заради зауважимо, що багато автовласників розуміють "притягнутість за вуха" небезпеку "брудної проблеми" при їзді "на лампочці". Але їх хвилює інша небезпека: раптом при малій кількості палива в баку бензонасос почне всмоктувати повітря. Оскільки його механізм змащується і охолоджується пальним що прокачується через нього, порожня паливна магістраль мало не рівносильна загибелі насоса. У цьому сенсі, насправді, теж не варто особливо панікувати. Автовиробник зазвичай ще на етапі проєктування машини розуміє, що в разі ДТП вона може перевернутися (при цьому, до речі, бензонасос починає забирати повітря) і якщо його відразу ж при цьому не зупинити, то прокачування залишків бензину в пошкоджений моторний відсік може привести ще й до пожежі. Тому коли бензонасос "обсихає" автомобільна електроніка його негайно вимикає. Ця система, в принципі, може вважатися ще й своєрідним "захистом від дурня", яка запобігає виходу з ладу цього вузла через те, що господар не спромігся вчасно дозаправити машину.

Джерело