Чи так нешкідливо як здається возити замет на даху свого авто

Чим небезпечний сніг на даху машини.

Це тільки здається, що всі автовласники вважають обов'язковою справою перед поїздкою струсити сніг що нападав за час стоянки з усіх частин свого авто. Досить значна їх частина насправді впевнена, що по-справжньому необхідно чистити лише лобове і бічні стекла — щоб було видно дорогу, інформує Ukr.Media.

З даху замет можна і не прибирати — вітром здує, вважають деякі автовласники і вчиняють відповідним чином. Але буває, що водій возить снігову шапку на "маківці" особистого транспортного засобу не цілком з власної волі. Ліквідації цього неподобства може заважати, наприклад, наявність багажних пристосувань на даху. Через такі девайси з'являються зони, до яких дістатися щіткою стає, як мінімум, важко.

Ще один варіант зародження "замету" на даху є поєднання наступних факторів: сильний снігопад, велика машина, мініатюрна автовласниця. Дістатися до даху у дівчини банально не вистачає ні сил, ні зросту: відкопала вікна-двері — і слава богу, як то кажуть, так і поїдемо.

Є ще один варіант появи снігової шапки на даху — "прагматичний", так би мовити. Деякі співгромадяни серйозно впевнені, що замет може дати додатковий захист лакофарбовому покриттю машини. Такий "дбайливий" господар в душі шкодує, що на дверях і крилах авто снігова "броня" триматися не буде. І взагалі — кожен помах щітки по фарбі рідного транспортного засобу створює мільярди нових мікроподряпин на кузові, через які агресивні реагенти кидаються гризти беззахисний метал…

Насправді сніг і лід ніякого додаткового захисту не створюють. Навпаки, при неминучому поступовому таненні, адже кузов прогрітої машини плавить сніг "айсберга" на даху, далі волога може проникнути не тільки в мікротріщини ЛКП і розширити їх, але і потрапити, наприклад, під ущільнювачі дверей. А це — гарантія їх примерзання. Крім цілком відчутних проблем такого роду сніг на даху несе ще й серйозну загрозу безпеці на дорозі. Різке гальмування або проїзд лежачого поліцейського — і замет з'їжджає на лобове скло, разом перекриваючи видимість. Добре, якщо в цей момент не буде вимагатися зробити маневр. Ну, а якщо на даху особливо значний замет, то з ним "двірники" не впораються. Водієві доведеться вибиратися з машини і прибирати його з лобового скла вручну, що аж ніяк не безпечно на жвавій трасі.

Не менш небезпечна ситуація, коли снігова шапка злітає з даху під впливом набігаючого потоку повітря на великій швидкості. Куди полетить ця брила — в попутну машину або її винесе на смугу зустрічного руху — не знає ніхто. Але в будь-якому випадку це не обіцяє нічого хорошого тому хто, мимоволі став мішенню такого бомбардування. Адже зіткнення буде дуже серйозним. 20-кілограмовий пласт снігу на швидкості близько 100 км/год може вдарить з силою близько 5 тонн! Не даремно, в європейських країнах за організацію аварії через не зчищеного з даху авто снігу належить окремий штраф.

Джерело