Чим може обернутися для водія багажник, який повністю завалений речами

Чому небезпечно повністю займати речами багажник автомобіля.

Багато автомобілістів час від часу практикують тотальне завантаження машини різним скарбом — при поїздці на дачу або на час автоподорожі, інформує Ukr.Media.

Однак мало, хто в курсі, що неабияке завантаження багажем позначається не лише на збільшеній витраті палива. Який неочевидний, але від того не менш неприємний побічний ефект може підстерігати вас від купи речей в багажнику.

Часом трапляється, що потрібно перевезти дуже багато якихось речей від кількості яких, багажник вашого авто може бути просто шокований. А у деяких автовласників ця частина машини перетворена в якийсь симбіоз гаража і складу забутих речей.

У такій "чорній дірі" на колесах зазвичай звалені в купу всілякі інструменти, коробки з таємничим вмістом, клубки буксированого троса і проводів для прикурювання, домкрат, каністра, пластикові пляшки і все це упереміш з старим одягом.

Більшість водіїв взагалі не бачать в такому характері завантаження авто будь-якої проблеми. Так, це додає зайвих кілограмів до загальної ваги транспортного засобу. І так, для їх переміщення потрібно додаткова кількість бензину, гальма через зайву вагу зношуються трішки швидше, дурниця, загалом!

Небезпека від заваленого під зав'язку вантажного відсіку проявляється в зовсім іншій сфері, яка взагалі не стосується ходових параметрів авто. Насправді, неприємність пов'язана з кліматичною системою!

Всі знають, що її вентилятор заганяє повітря (нагріте або охолоджене) в салон. Але щоб свіже повітря потрапляло всередину машини, старе (тобто те яке знаходилося там раніше) повинно кудись подітися під напором потоку, що йде з дефлекторів вентиляції.

Для його видалення в будь-якій машині так чи інакше передбачені спеціальні отвори. Найчастіше, вони розташовані саме в кормі. Їх можна впізнати по пластикових ґратах в бічних панелях багажника. Що ж відбувається, якщо цю вентиляцію перекрити купою речей?

Вмикаємо кондиціонер, і він починає гнати повітря в салон, звідки йому діватися нікуди. Ефективність кліматичної установки падає радикально: начебто і дме холодом (або теплом), а толку мало. У сиру погоду це просто небезпечно: починається запотівання скла, що заважає водієві бачити те, що відбувається навколо. Від цього, по ідеї, якраз кондиціонер і повинен рятувати, але у даному разі — ні.

Як вихід можна відкрити хоча б одне з бічних стекол, давши вихід повітрю. Але якщо за вікном ллє, то це виключено — вода буде залітати в салон і не лише намочить все і вся, але і проникне в кнопки електросклопідіймачів, чим може викликати там коротке замикання.

Тому найкращим засобом від таких проблем є тільки одне — завжди, навіть при серйозному завантаженні багажного відсіку, залишати повітрю доступ до вентиляційних отворів. Тобто речі мають бути укладені так, щоб решітки повітроводів не були перекриті навіть в разі, коли вантаж зсувається в сторону через дорожню тряску.

Джерело