Число хворих на гепатит на Вінниччині зросло

Число хворих на гепатит на Вінниччині зросло

Фото: Unsplash У Вінницькій області підтверджено 323 випадки гепатиту А

Наприкінці жовтня на Вінниччині оголосили режим надзвичайного стану обласного рівня через захворюваність на гепатит А.

У Вінницькій області станом на 1 грудня лабораторно підтверджено 323 випадки захворювання на гепатит А. Усього в регіоні було зафіксовано 385 випадків захворювання, з них 54 — у дітей. Про це у суботу, 2 грудня повідомляє Вінницький обласний центр контролю та профілактики захворювань Міністерства охорони здоров’я України.

Зазначається, що 31 пацієнт знаходиться на лікуванні у стаціонарі. Інші лікуються вдома. 

Крім того, триває вакцинація від хвороби.

«На території області вакциновано від гепатиту А 788 осіб, у тому числі 669 медиків та 119 контактних осіб з них 60 дітей», — вказали медики. 

Вказується, що Центр продовжує розслідування для виявлення вогнищ зараження та поширення інфекції. Зокрема беруться проби води для лабораторного дослідження, здійснюється медичне спостереження за контактними особами в домашніх осередках. 

Також фахівцями Центру організовано та проведено лабораторне обстеження методом ІФА працівників підприємств харчової промисловості та торговельних підприємств міста.

«Всього обстежено 3 тис. 784 осіб, у дев’яти з яких виявлено антитіла до вірусу гепатиту А, ще один — результат сумнівний», — зазначили у Центрі. 

Також тривають превентивна дезінфекція у публічних місцях.

Раніше повідомлялося про 320 лабораторно підтверджених та 382 випадки хвороби загальним числом.

Крім того, випадки захворювання гепатитом А виявили на Закарпатті та в Дніпропетровській області, а також у Луцькій громаді Волинської області.

Джерело