Чому чорнителі шин «вбивають» гуму — не всі прості процедури безпечні

Не вірте рекламі.

Останнім часом на автомийках все частіше пропонують послугу з чорніння шини, та й в магазинах різної автохімії для наведення "краси" покришок більш ніж достатньо. Складно сперечатися з тим, що після обробки гуми спеціальним складом вона виглядає як нова і покращує зовнішній вигляд машини. Однак у цієї процедури є і мінуси, причому досить серйозні, інформує Ukr.Media.

Деякі водії, які бажають надати блиск колесам, обробляють боковини універсальним мастилом WD-40, після чого вони виглядають дуже свіжо. Але насправді "ведешка" вкрай негативно впливає на будь-який гумотехнічний виріб, поступово руйнуючи його. Тому регулярне наведення краси таким чином неодмінно призведе до передчасного старіння автомобільного "взуття".

Можна купити спеціальний засіб, хоча і тут є нюанси. Бюджетні склади містять розчинники, а вони агресивно впливають на гуму. Підсумок такий же, як у випадку з WD-40 — швидке старіння виробів.

Так що краще вибирати більш дорогі чорнителі, в основі яких присутній силікон. Крім декоративної функції, він ще й захищає колеса, створюючи на поверхні плівку, що оберігає гуму від висихання і розтріскування.

Засобом з силіконом можна обробити літні покришки перед їх сезонним зберіганням. Однак варто пам'ятати, що діяти потрібно акуратно. Змащення наносять тільки на боковину, а не на протекторну частину. І не можна, щоб силікон потрапляв на гальмівні диски — це призводить до збільшення гальмівного шляху, що, своєю чергою, може спровокувати аварію.

Викликає питання і довговічність обробки. За дослідом скажемо, що якщо їздити по асфальту, то ефект від чорніння зберігається близько 300 км. А ось після проїзду по ґрунтовці "ранкова свіжість" моментально пропадає. Тому сенсу викладати гроші за аерозоль з "чудодійним" засобом немає, також як і платити за послугу на автомийці.

Але якщо надати покришкам блиск все ж хочеться, то можна скористатися народними методами. Наприклад, шину обробляють гуталіном за допомогою губки. Або готують розчин води і гліцерину. Щоб його вистачило на чотири колеса, потрібно п'ять пляшечок гліцерину по 25 мл — їх вміст потрібно змішати з водою в пропорції 50/50. Так і колеса будуть чистими, і не доведеться витрачатися на фірмовий засіб.

Джерело