Чому досвідчені водії ніколи не чистять кермо вологими серветками і всім не радять

Даремно терли.

Протерти "бублик" свого автомобіля вологою серветкою — така ж звична дія, як дихати або пити воду. Спітнілі руки, бруд плюс пил, а під рукою завжди упаковка нетканих і приємних, що на дотик, що на запах ганчірочок, що легко виймаються. Щобільше — ще й вологих, що надає процесу не лише візуального, а й тактильно приємного ефекту. Тільки ось робити цього не варто, інформує Ukr.Media.

Довго експлуатуючи один і той же автомобіль, можна помітити цілу низку процесів, що не вписуються в звичний порядок речей. Має бути інакше, а відбувається — навпаки. Наприклад, красиве шкіряне кермо, яке довгі роки виглядало як нове і ніби не відчувало часу, що минає, буквально на очах починає розвалюватися.

Безумовно, на шкіру впливає постійний контакт з долонею, а також товстий шар бруду, що накопичується за час експлуатації. Так, кермо — найбрудніший елемент салону автомобіля, здатне дати фору навіть килимкам: останні хоч іноді миють на мийці, а от "бублику" дістається лише нечаста волога серветка. І в цьому, як виявилося, і є причина швидкої втрати «товарного вигляду».

Біда, на жаль, не в бруді і рідкісному чищенні, а в тій самій серветці: просочення, що робить її вологою, стирає зі "штурвала" спеціальне заводське просочення, покликане зробити еко-шкіру стійкою до зовнішнього впливу. Причому робить це оперативно: за рік чи два.

Придивіться до своєї "ластівки": машина, яка за всіма параметрами типу віку та пробігу загалом виглядає майже як нова, напевно, "сяє" пошарпаним кермом. Чому? Ви просто занадто часто терли кермо вологою серветкою, стоячи в заторах або наводячи порядок в салоні на стоянці. Ось результат.

Кермо давно вже перестало бути "міткою", за якою можна визначити реальний пробіг машини. І все через поголовне захоплення вологими серветками, що приводять шкіряне покриття в плачевний вигляд буквально за кілька років. Чи помітили деградацію шкіри вчасно? Потрібно підфарбувати, відновивши заводське покриття. Інакше через кілька місяців доведеться перетягувати. Ну і від вологих серветок саме час відмовитися — їм на кермі не місце.

Звичайно, це зовсім не означає, що шкіряне обрамлення кермового колеса не слід періодично обслуговувати. Цей елемент (як, власне, і вся інша шкіряна обробка салону автомобіля) вимагають регулярного догляду. Щобільше, враховуючи специфіку цього виду декоративної оббивки, для неї в цей час розроблена ціла лінійка спеціалізованої автокосметики, що включає, в тому числі очищувачі, спреї, креми і навіть лосьйони.

Зрозуміло, використовувати весь спектр цих препаратів для наведення лиску на автомобільному "бублику" навряд чи буде доречним, але взяти якийсь універсальний склад підвищеної ефективності — наймиліша справа!

Джерело