Чому досвідчені водії ніколи не складають бічні дзеркала на стоянці

Лайфхак, що зберігає фарбу на кузові.

Про нестандартні прийоми, які допомагають підтримати автомобіль в нормальному технічному та естетичному стані, автовласники найчастіше дізнаються в ході особистого спілкування між собою, інформує Ukr.Media.

Як вчиняє більшість автовласників з дзеркалами своїх машин, залишаючи їх на стоянці? Правильна відповідь — складають. Або цей обов'язок бере на себе "розумна" електроніка транспортного засобу, адже багато сучасних легковиків можуть похвалитися опцією автоматичного складання дзеркал. При цьому переважна більшість автовласників переконані, що притиснуті до корпусу дзеркала заднього виду на стоянці — необхідність. Погодитися з цим твердженням можна, але лише частково.

Так, коли автомобіль припаркований паралельно бордюру на вулиці, складання дзеркал — благо. Як мінімум того з них, що виявляється зверненим до проїжджої частини: щоб "лопух" що стирчить не зніс лихач. Крім того, на розкрите дзеркало летить бруд з-під коліс рухомого транспорту. Кому приємно потім відтирати засохлі патьоки дорожньої гидоти з дзеркала? Загалом, при паралельній парковці на вулиці має сенс складати дзеркала заднього виду. А ось в разі стоянки машин борт до борту (наприклад, на прибудинковій території або в паркінгу), прибирати дзеркала — робити собі ж гірше. Не варто хвилюватися, що залишивши їх стирчать, ви повернетеся і виявите, що з ними щось сталося. Навпаки!

Згадайте свою поведінку, коли ви паркуєтеся поруч з авто з неприбраними дзеркалами — які ваші дії? Ви маневруєте, залишаючи більший зазор між своїм транспортним засобом і автомобілем що стоїть: адже доводиться враховувати не тільки габарити кузова, але і елементів що виступають, у цьому випадку це дзеркало. До того ж у вашої машини вони теж розкладені, інакше як їздити…

Зрештою ви вимушено поставите свою "ластівку" трохи далі від борту чужого автомобіля і все через його дзеркала що стирчать. Але не поспішайте сваритися, заочно лаючи її господаря. Адже залишивши бічні дзеркала не складеними, він змусив вас (і інших автовласників) паркувати свої легковики на трохи більшій відстані від свого "залізного коня".

Це корисно, перш за все, з точки зору збереження лакофарбового покриття на дверях і крилах. Адже коли машини стоять майже впритул, при висадці часто трапляються удари дверима по дверях сусіднього авто. Через це страждає фарба: з'являються відколи, може розвинутися корозія. А коли автомобілі (завдяки дзеркалам що стирчить) паркуються з трохи більшим боковим інтервалом, сильно знижується ймовірність того, що вашу машину довбане дверима незручний колега-водій або його пасажир. Саме тому досвідчені водії залишають "лопухи" своїх авто неприбраними.

Джерело