Чому досвідчені водії завжди знімають головний убір за кермом

Вибираємо правильний зимовий одяг для водія.

Взимку дуже часто можна побачити за кермом водія, одягненого так, як ніби він підготувався до підкорення північного полюса. Можливо, це врятує його від обмороження, але тільки після того, як громадянин потрапить в аварію через свою екіпіровку, інформує Ukr.Media.

Так, на вулиці холодно, але це не означає, що автомобілем потрібно керувати у верхньому одязі. Зимові шапки, куртки, рукавички і тепле взуття можуть створити величезні проблеми при водінні. Адже вони порушують крихкий баланс взаємодії людини з автомобілем, погіршуючи оглядовість, знижуючи інформативність органів управління і роблячи вас повільними і незграбними.

Проста ситуація. Їду, нікого не чіпаю, як раптом автомобіль праворуч від мене починає активно перебудовуватися прямо мені в борт. А у мене ніякої можливості для маневру просто немає. Зліва відбійник, а спереду і ззаду інші авто. У спробі привернути увагу водія що йде на таран, натискаю на звуковий сигнал, після чого він, явно в переляку, повертається в свою смугу руху.

Придивившись до "опонента", виявляю деяку дивність. У нього на голові сидів великий єнот, ніжно закриваючи своїми лапами його вуха і частково очі. Точніше це був не єнот, а шапка з єнота. Причому настільки пухнаста, що голова водія просто не була видна. А раз так, то і він, швидше за все, навряд чи міг повноцінно скористатися очима для оцінки ситуації. Звідси і дивний маневр. Здавалося б, нічого страшного, буває. Однак все зовсім не так.

Річ у тім, що верхній одяг не дає вам можливості ефективно керувати автомобілем. Особливо в зимових умовах, де від водія вимагається вміння швидко і безпомилково проаналізувати обстановку, сформувати план дій і реалізувати його за допомогою своїх рук і ніг.

А як же це зробити, якщо при натисканні на гальмо величезний зимовий черевик синхронно придавлює і газ? При цьому вам ще й важко точно дозувати зусилля. Але ж при русі по слизьких покриттів необхідна ювелірна робота з педалями. До речі, якщо ви використовуєте зимове взуття з дуже товстою підошвою, то швидше за все, вам доведеться ще й заново відрегулювати своє водійське місце.

Шапка, особливо якщо ми говоримо про хутряні вушанки часів експедицій на північний полюс, не просто істотно обмежує видимість, але і сильно ускладнює адекватну оцінку обстановки. І ще через неї складно налаштувати роботу клімат-контролю. А ви ризикуєте перегріти сіру речовину мозку, яка відповідає за вашу адекватність.

Вовняні рукавички та інші муфти для рук не дозволять отримати хороший контакт з рульовим колесом. Холодна шерсть або синтетика дуже ненадійно взаємодіють з рульовим колесом. А якщо розмір цього елемента одягу ще й великий, з'являється додатковий люфт в плямі контакту рук і керма. І це категорично неприпустимо, оскільки взимку дуже багато починає залежати від того, наскільки швидко і точно ви можете повернути "бублик" в екстреній ситуації. А ось якщо ви використовуєте тонкі шкіряні рукавички, то вони навпаки — допоможуть отримати більш ефективний контакт з кермом. Правда, взимку тонкі шкіряні рукавички, зазвичай, не використовують.

Пам'ятаєте трагічну долю Айседори Дункан? Її задушив шарф, намотаний на колесо автомобіля, в якому вона їхала. Не варто намагатися повторити її "подвиг", тим більше — своїми ж руками. При активних маневрах ви можете намотати шарф на рульове колесо і далі все буде залежати тільки від того, наскільки ви сильний або витривалий.

Тому портал рекомендуємо, перебуваючи за кермом, знімати верхній одяг який утрудняє рух і використовувати зручне взуття. В окремих випадках, якщо дозволяє бюджет, можна навіть мати спеціальні кросівки для водіння. А при виході з машини просто перевзуватися у вуличне взуття. Адже безпека — понад усе.

Джерело