Чому движок автомобіля перестав «тягнути» в спеку

Які сюрпризи від двигунів чекати автовласникам з приходом спекотних днів.

Прийнято вважати, що літо — сприятливий час для автомобілістів. Однак все це до того моменту, як найбажаніша пора року повноцінно вступає в свої права, і починається спека. Коли стовпчик термометра перевалює за третій десяток в плюс, з атмосферним двигуном машин можуть відбуватися дивні метаморфози, інформує Ukr.Media.

Автомобіль, як організм людини, може реагувати на різні фактори, включаючи зовнішні. Наприклад, двигун чутливий до змін атмосферного тиску і навіть температури, і від цього його самопочуття помітно змінюється. І навіть невибагливі атмосферні мотори можуть давати збої, якщо за бортом надмірно жарко. Але чому так виходить?

Потрібно розуміти, що кількість кисню в повітрі, яким дихають двигуни всіх машин з ДВС, визначається атмосферними факторами, такими як: тиск, температура і його вологість. У свою чергу, в двигуні внутрішнього згоряння є спеціальні датчики, які відстежують кількість повітря, що надходить в камери згоряння. Оптимальним вважається співвідношення 14,7:1. Тобто на 14,7 кілограма повітря повинно припадати до 1 кілограмів бензину. І всі ці датчики в двигуні дотримуються заданої формули. Якщо кількість палива можна регулювати і досить точно, то кількість кисню в повітрі, як ми розуміємо, не стабільно.

Так, наприклад, в холодну погоду повітря щільніше і містить більше кисню. На що атмосферні двигуни наших автомобілів реагують підвищенням потужності. Якщо на вулиці дощитиме, то кисню в повітрі менше. Отже, потужність двигуна в таку погоду трохи знижується.

А ось в спеку, коли насичення повітря киснем також мало, потужність може знизитися помітно. Звідси і дивна поведінка двигуна — тупить, не тягне, складніше обганяти.

Не варто грішити на несправність движка, коли той помітно втрачає тягу при, здавалося б, стабільному температурному режимі за бортом. Краще погляньте на атмосферний тиск. Якщо він знижений, то ось вам і причина того, що мотор втратив в потужності. Коли ж тиск підвищиться, і кисню в повітрі стане більше, потужність повернеться, а то і додасться.

Для прикладу з тиском добре підходять гори. Чим вище ви піднімаєтеся, тим повітря більш розріджене, і тим менше в ньому кисню. Машина буквально відмовляється реагувати на педаль газу. Але варто спуститися в долину, як спритність повертається. До слова, в горах на кожні 100 метрів підйому потужність двигуна знижується на 1%.

Загалом, якщо ви помітили втрату тяги у двигуна вашого автомобіля, то спершу оціните зовнішні чинники, які могли б на це вплинути. Може бути, ви піднімаєтеся на оглядовий майданчик високо в горах або ж на вулиці стовпчик термометра перевалив далеко за +30. Якщо так, то поведінка машини що змінилася, швидше за все, норма.

Джерело