Чому їзда накатом — прямий шлях до важкої аварії

Економія палива може дорого обійдеться водієві.

Рух накатом водії дуже часто використовують, щоб заощадити паливо. Так повелося ще з тих часів, коли автомобілі оснащувалися карбюраторними моторами. Нерідко даним прийомом користуються і зараз, коли двигуни стали вприскувальними, інформує Ukr.Media.

Але чи так нешкідливий рух накатом і чому не варто переводити важіль в "нейтраль", коли машина рухається по трасі.

У більшості старих машин, яких на наших дорогах дуже багато, немає систем стеження за розміткою і корекції траєкторії. Тому при русі накатом вони підкоряються тільки законам інерції. Виходить, що прямий зв'язок коліс з трансмісією стає єдиним способом збереження стабільності автомобіля під час екстреного гальмування. Тому в автошколах донині рекомендують їздити тільки на передачі. Однак у спробах заощадити паливо, багато водіїв рухаються накатом, скажімо, на спусках і потрапляють у важкі аварії. Ось чому це відбувається.

Почнемо з карбюраторних авто, які все ще колесять по дорогах країни. Ці мотори примхливі і часто глухнуть на холостих обертах. Під час руху накатом це закінчується вкрай погано, тому як вакуумний підсилювач гальм перестає працювати і педаль кам'яніє. Що особливо небезпечно для недосвідченого водія, який лякається і відлітає в кювет.

Сучасні впорскувальні мотори менш примхливі, до того ж якщо двигун заглохнув, "ваккумник", а також підсилювач керма продовжують функціонувати в штатному режимі. Небезпечним такий рух стає, якщо є які-небудь проблеми з ABS. При екстреному гальмуванні одне з коліс може заблокуватися, і вирівняти автомобіль, особливо коли він скочується з ухилу, зможе тільки досвідчений водій знайомий з навичками контраварійного водіння.

Ну а якщо спуск слизький і дуже крутий, то і справна ABS може не допомогти. Тут треба рухатися не на "нейтралі", а на передачі, іноді підгазувати, щоб не пішов занос задньої частини автомобіля.

Якщо говорити про потужні спортивні машини з повнопривідною трансмісією і активними диференціалами на задній осі, то і тут рух накатом заподіє певні проблеми. Річ у тім, що активні диференціали працюють тільки при включеній передачі. Якщо в швидкісному повороті або під час занесення перевести важіль в нейтраль, то машину може просто викинути в кювет.

Джерело