Чому категорично не можна паркувати автомобіль над каналізаційним люком

Каналізаційний люк — не місце для стоянки!

Проживання у великому місті має один істотний недолік, пов'язаний з тим, що організувати паркування власного автомобіля вкрай складно, якщо не сказати, що взагалі неможливо, інформує Ukr.Media.

Іноді доводиться ставити автомобіль на те чи інше місце, тому що вибору немає. Найголовніше дотримуватися правил паркування і не ставити автомобіль там, де це заборонено. Звичайно, паркуватися на каналізаційних люках ніхто не забороняє, але, однак, така стоянка для машини може обернутися серйозними неприємностями.

Не помітити каналізаційний люк у дворах багатоквартирних будинків вкрай складно. Вони вважаються цілком буденною річчю, з якою багато стикаються щодня. Сучасні люки, як правило, виготовлені з якісного пластику або гуми. Багато хто помилково вважають, що це ті ж звичайні кришки, що закривають каналізацію.

Але насправді вони менш міцні та практичні, тому провалитися в них колесом автомобіля вкрай легко, а наслідки такої ситуації можуть бути дуже сумними та неприємними.

Навіщо потрібні кришки каналізації

На кожній каналізаційній кришці можна знайти особливе маркування, яка щось означає. Все залежить від того, яка саме каналізація розташована під кришкою. Так, написи можуть позначати: водопровід, дренаж, кабель, магістральний газопровід, телефонний зв'язок та інші.

У чинних правилах дорожнього руху немає обмежень, які б забороняли залишати автомобіль над люком. Але є обмеження, які не дозволяють ставити машину на люк з пожежним гідрантом або водопроводом.

Вся річ у тім, що в разі виникнення пожежі поблизу, працівникам рятувальних організацій знадобиться доступ до кришок для того, щоб здійснити свою роботу, а саме, загасити займання. Припаркований автомобіль в цьому випадку може стати перешкодою, яка не дозволить своєчасно виконати роботу.

Аварійна ситуація

Також вкрай не рекомендується залишати машину на каналізаційному люку через те, що під ним може статися якась аварія або ситуація пов'язана з каналізацією. Це призведе до виникнення пошкоджень автомобіля, а також теж не дозволить здійснити ремонтний процес вчасно.

Річ у тім, що при розриві труби, через каналізацію починає виходити дуже багато гарячого пару. Взимку машина покриється вологою і замерзне. У літній час пар може потрапити в салон і під кузов, що призведе до пошкодження багатьох елементів, у тому числі й оббивки. Водії, які стикалися з подібними неприємностями, добре знають, що потім їх чекає тривалий ремонтний процес, який буде енерговитратним і дорогим.

Підсумок

Загалом, не потрібно залишати автомобіль над каналізаційним люком. Це дійсно дозволить уникнути безлічі неприємних проблем і явищ, які доставлять не мало клопоту. Тим більше, при стоянці у дворах багатоквартирних будинків потрібно розуміти, що така стоянка машини може бути небезпечною не лише для неї, але й для навколишніх людей.

Джерело