Чому на свічках запалювання з’являється мастило

Причина проблеми та як її усунути.

Дуже часто водії сідають в свій автомобіль, вставляють ключ, але не можуть завести. Вихід один — якомога швидше шукати причину проблеми і починати її усувати. Можливо свічки запалювання виявилися залитими. У зимову пору року проблема турбує особливо часто. Заливає їх не тільки бензином, але і мастилом, інформує Ukr.Media.

Чому на свічках запалювання з'являється мастило

Які тільки ситуації не трапляються з автомобілем. Транспортний засіб може спокійно пересуватися, а тоді ви ставите його в гараж, а вранці двигун вже на заводиться. Мотор може відмінно працювати на холодну, але раптово глухне — і стартер виявляється справним, і бензину достатня кількість.

Напрямні клапанів

Якщо ви бачите свічки запалювання, що залиті мастилом, причина може критися у впускних клапанах. Між стрижнем елемента і втулкою утворюється так званий зазор. Люфт відкриває перед мастилом всі можливості, воно безперешкодно затікає на свічки з блоку.

Сальники клапанів

Пропускати мастило можуть навіть сальники.

Причин у такої проблеми відразу кілька:

 • двигун перегрівається, обтискна частина дубіє;
 • обтискна пружина сходить з поверхні сальника;
 • елементи на втулці змінюють положення.

Якщо втулки сильно зносилися, робота клапанів порушиться, точніше погіршиться. Кромка не буде закриватися, свічки почне заливати. Фахівці рекомендують проводити заміну не сальників, а втулок клапанів. Пам'ятайте, якщо не зробити ремонт вчасно, впускні деталі почнуть стиратися.

Поршневі кільця

Коли кільця зношуються, почне з'являтися насосний ефект. Мастило підсмоктує всередину камери згоряння задовго до того, як починається робота двигуна. Рідина закидається протягом тривалого часу, в кінцевому підсумку мотор затихне. Виявити зношеність кілець можна за такими ознаками:

 • на свічковий різьбі присутнє мастило;
 • на ізоляторах є мастило;
 • відсутня компресія в циліндрах.

Якщо кільця зносилися, ви побачите тріщину на перегородці.

Вентиляція мастильної системи засмітилася

Свічки починає заливати мастилом тоді, коли з мастильною системою не все в порядку. У даному разі два варіанти:

 • рівень мастила перевищує норму — ви перелили рідину;
 • рівень підвищений через несправність, вентиляційна система повинна бути розібрана.

Якщо рідина була просто перелита, проблема легко вирішувана. Зайва рідина відкачується, двигун перезапускається. Якщо потрапляє охолоджуюча рідина, система повинна бути повністю діагностована.

Порядок дій, коли залило свічки

Якщо звернути увагу на інструкцію до автомобіля, проблема може вирішуватися наступним чином:

 • свічки викручуються;
 • намокла деталь просушується;
 • двигун прокручується протягом декількох секунд;
 • установка свічок на місце;
 • спроба завести двигун.

Але не завжди на такі маніпуляції є час. Залив свічок — це дуже неприємна і несподівана ситуація. Можна спробувати завести двигун з продувкою циліндрів. Якщо нічого з цього не допомагає, придбайте нові свічки, обов'язково усуньте причину протікання.

В майбутньому рекомендується контролювати заряд акумулятора, своєчасно ремонтувати елементи системи запалювання, заливати відповідне мастило. Не забувайте періодично проганяти двигун на високих оборотах.

Джерело