Чому не слід заздалегідь міняти літні шини на зимові — така передбачливість не йде на користь колесам, і ось чому

З першим снігом в майстернях шиномонтажу шикуються черги: водії поспішають "перевзутися" на зимову гуму. Однак є і такі автовласники, які не чекають негоди і змінюють покришки заздалегідь, коли асфальт ще сухий і досить теплий.

Виробники шин не даремно рекомендують міняти сезонну гуму залежно від середньодобової температури. Якщо вдень стовпчик термометра стійко тримається в межах 9-10 градусів, а вночі опускається до 2-3, можна вирушати на "перевзування", інформує Ukr.Media.

Головна відмінність зимових шин від літніх — це здатність їздити по снігу або кірці льоду. Невеликі канавки протектора літньої гуми швидко забиваються снігом, в результаті чого гальмівний шлях виростає в рази. Є небезпека заметів. Зимові колеса знижують ймовірність аварійних ситуацій такого плану.

Однак поспішати зі зміною шин теж не варто. Дослідження можливостей літніх покришок при температурі повітря близько нуля показало цікаві результати. Якщо асфальт чистий і сухий, то навіть при -5 такі колеса поводяться відмінно. Зчеплення з дорогою буде таким же, як і в теплу погоду.

А ось зимові покришки при осінніх 3-12 градусах тепла демонструють куди більший гальмівний шлях, ніж літні. Причому шипована гума показує гірший результат, ніж "липучки". Навіть при -5 градусах на сухому асфальті літні покришки поводяться краще зимових. А ось якщо заморозки збільшуються, то гума "дубіє" і характеристики її падають.

Тому зміну гуми краще запланувати ближче до морозів. Звичайно, якщо у вересні пішов сніг і дороги завалило, то тягнути в цьому питанні не варто. Вирушати в дорогу на літній гумі по мокрому підмерзлому асфальту не можна.

Джерело