Чому небезпечно водити машину в пальто або шубі

Взимку безпека на дорозі залежить від того, що надіто на водієві.

Більшості водіїв взимку доводиться долати відстані від салону машини до теплого приміщення і назад. Для порятунку від морозу вони надягають теплі речі, багато з яких можуть виявитися невідповідними для водіння машини, інформує Ukr.Media.

Коли на вулиці по-справжньому холодно, про зручність одягу думається все менше, а про її "теплість" — все більше. І більшість водіїв теж схильні слідувати цьому алгоритму, хоча їх перебування на вулиці зводиться найчастіше до пробіжок між теплим приміщенням і салоном авто. У машині, яка простояла тривалий час на морозі, холодно так само як і на вулиці. Тому резон одягатися максимально тепло для водія є прямий: поки дочекаєшся прогріву двигуна, а потім і салону в легкому одязі можна і замерзнути. Зате потім, коли в машині стане тепло, у всій красі розкриються мінуси "полярного дрес-коду" за кермом.

Зимовий одяг, будь то пальто, шуба або хороший пуховик, зазвичай відрізняється великим об'ємом, різко збільшуючи загальні габарити людини. У зв'язку з цим, водійське крісло для людини, що одягнула пухкий і довгий пуховик, відразу стає маленьким і тісним. Мова тут, зрозуміло, йде про основну масу легковиків, а не про просторих салонів позашляховиків типу Chevrolet Tahoe або Mercedes GLS, наприклад. Зміна власних габаритів неминуче веде, як мінімум, до зниження зручності керування автомобілем.

Це твердження справедливе щодо одягу вільного крою. А якщо ми надягаємо пальто або, скажімо, шубу, зшиту, що називається, "по фігурі", то управляти машиною в такому одязі буде просто складно. Воно буде сковувати рухи і їзда за кермом в подібному вбранні стане безперервною провокацією ДТП.

Адже в якій-небудь нештатної ситуації, коли потрібно крутити кермо в прискореному темпі, вузький одяг просто не дасть такої можливості. Боротися з мінусами від водіння машини в теплому зимовому одязі можна, причому радикально. Перш за все скажемо, що ніяких проблем воно не доставляє для того, хто їздить в машині на пасажирському сидінні. Для цього можна завести персонального шофера або пересісти на таксі. Однак для переважної більшості автовласників обидва ці варіанти навряд чи підійдуть.

Альтернативою може стати варіант, при якому ми чекаємо, поки салон машини прогріється, а потім скидаємо теплий одяг на сусіднє сидіння і керуємо "як біла людина". Однак цей варіант малоприємний з кількох причин. По-перше, тому, що за час очікування прогріву салону до комфортної температури багато автовласників встигли б вже доїхати до місця призначення. А по-друге, слід мати на увазі, що зняти пуховик можна і сидячи за кермом, а ось щоб його потім одягнути доведеться вискакувати роздягненим на мороз і вже там судомно всовувати руки в рукава і застібатися.

Регулярні операції подібного роду мало того, що не комфортні, так ще й черевате хронічними нежиті або застудженими нервовими закінченнями в спині і тазостегнової області. Тому збираючись в поїздку на машині взимку, слід одягати компактний, легкий, але при цьому теплий верхній одяг. А від громіздких шуб і пальто краще відмовитися.

Джерело