Чому обігрів лобового скла автомобіля працює гірше заднього

Але чому так?

Багато марок автовиробників пропонують функцію обігріву лобового скла опціонально, або в більш дорогих комплектаціях авто. Попри те, що заднє скло, обігрівається у всіх машинах за замовчуванням. І що не менш цікаво — набагато ефективніше, інформує Ukr.Media.

З десяток років тому зимовий морозний ранок кожного водія починалося з шкрябання обледенілого скла спеціальними скребками. Один європейський бренд навіть включив цей самий скребок для льоду у базову комплектацію своїх автомобілів. Сьогодні ж, завдяки появі підігріву лобового скла, частина населення просто викинула скребки на смітник.

До речі, а ви помічали, що включивши одночасно обігрів лобового та заднього скла, заднє відтає в рази швидше. Але чому?

По-перше, причина в функціональності стекол. Оскільки лобове скло використовується водієм частіше за інших, то нічого не повинно заважати його огляду. Якщо зробити нитки в лобовому склі такими ж товстими, як ззаду, то, безумовно, це посилить інтенсивність нагріву, але буде відволікати водія і перешкоджати огляду. Та й естетичності в такому рішенні — ніякої. Хоча, звичайно, в преміум-сегменті вже використовують більш дорогі елементи, майже не помітні оку.

Друга причина, по якій на лобовому склі не можна зробити нитки товщі, криється в технології його виробництва.

Якщо заднє скло — загартоване, і проводиться з використанням температур понад 600 °C, після чого скляні листи рівномірно охолоджують повітрям з двох сторін, завдяки чому посилюються його міцнісні характеристики та здатність витримувати великі перепади температур. То так званий триплекс, який використовуваний в якості лобового скла, виготовляється методом склеювання двох листів скла через полімерну плівку при температурі 150 °C, або з допомогою схожого за характеристиками складу, який полімеризується під дією ультрафіолету.

Головний сенс «багатошаровості» — безпека: скло не розлітається на безліч осколків при ударі. Такий багатоскладниковий сендвіч негативно ставиться до швидкого і сильного нагріву, тому як його полімерний прошарок може деформуватися, а скло — лопнути.

Третя причина, по якій не має сенсу потовщувати нитки в вітровому склі — наявність обдування лобового скла з печі. Роботи двох систем цілком достатньо, щоб лід, що прилягає до скла, відносно швидко підтанув, став крихким і податливим. Щоб видалити його залишки, досить включити двірники.

Джерело