Чому раніше шини були білими та куди вони зникли

На раритетних автомобілях часто можна побачити білі шини, але ніхто не замислювався куди вони поділилися.

6 квітня 1934 року, виробники американської компанії Ford вперше запропонували своїм клієнтам шини з білими боковинами в якості додаткової опції, інформує Ukr.Media.

Цікавим моментом стає той факт, що такі шини виготовлялися заводським способом, а не просто фарбувалися в білий колір.

Завданням виробників було повністю змінити зовнішній вигляд автомобілів, не вдаючись до якихось серйозних конструкторських рішень.

Чорними шинами оснащувалися автомобілі преміум-класу. Вся річ у тім, що виробники виготовляли гуму з каучуку, в результаті виробничих процесів виходили світлі шини, а не чорні, як ми звикли. Але для виробництва дорожчих моделей авто, розробники додавали різні барвники, змінюючи колір і виділяючи тим самим преміальні авто.

І лише з початком 30-х років, більшість випущених шин стали забарвлюватися в чорний колір, а білі шини стали елементом автомобільного тюнінгу, який поступово перестали застосовувати в автомобільній промисловості, залишивши хіба що, на представницьких автомобілях, які експлуатувалися для представників влади.

Бажання виділитися

Сучасні водії дуже часто експериментують зі своїми автомобілями через бажання виділитися. Те ж саме було і в минулому. Але водії тоді були стриманішими, тому намагалися виділити свої автомобілі тільки таким способом, не застосовуючи більше ніяких додаткових варіантів тюнінгу.

Назва

Для того, щоб виділити гуму на ринку, виробники вигадували їй назву та шини стали називатися whitewall. Зараз в Америці їх випускають в обмеженій кількості й в основному для колекціонерів, які захоплюються старими автомобілями і хочуть, щоб вони виглядали відповідно.

На сьогодні випуском подібних шин займаються лише деякі компанії.

Створюються також окремі білі вставки, так звані фліпери, вони можуть використовуватися для сучасної гуми. Їх застосування робить шини схожими на старовинні моделі, які раніше були популярними на світовому ринку.

Припинення випуску

Шини поступово перестали виробляти не лише через те, що мода на білий колір пройшла, але і через брак сировини під час Другої світової війни.

Вже тоді виробники намагалися знайти інший варіант обробки шин, який був би дешевшим і міг залучити більше покупців.

Висновок

Шини з білими вставками найчастіше можна зустріти в старих радянських фільмах. Вони вигідно виділяли авто того часу, але в сучасності виявилися непотрібними та виглядали б нерозумно на нових машинах. Знайти й побачити whitewall можна хіба що, оформивши дороге замовлення у виробників або у приватних колекціях.

З часом автомобільна промисловість розвивалася, тому не дивно, що гума просто перестала бути популярною і на зміну їй прийшли інші, продуманіші та цікавіші моделі шин та матеріали.

Джерело