Чому, рухаючись по курній дорозі, обов’язково слід включити вентилятор кондиціонера

Як зробити так, щоб і не спітніти, і пилом не надихатися.

З настанням літньої спеки багато автомобілістів стали частіше вибиратися на дачі. При цьому шлях до місця частково може пролягати по запорошеному путівцю. І тут у багатьох постає дилема — вимкнути кліматичну систему, щоб та не затягувала пил в салон або ж досить просто закрити вікна, інформує Ukr.Media.

Пил, пилок — літо доставляє автовласникам не менше клопоту, ніж зима. Пил, який моментально накопичується в салоні автомобіля, доводиться прибирати практично щодня. А якщо частенько доводиться їздити по путівцях або стояти в пробці, де є запас вільного простору для "обочечніків", що піднімають стовпи пилу, то прибирання стає не те, що щоденним ритуалом, а щогодинним. В результаті автовласники намагаються винаходити способи, щоб зменшити надходження пилу в салон. І однією з рекомендацій є метод, який передбачає повне відключення кліматичної системи під час руху по курному путівцю. Чи вірне це рішення?

Давайте почнемо з того, що засвоїмо одну просту істину — автомобіль не є повністю герметичним. Пил все одно проникає в салон, якщо не через відкриті двері і вікна, то через ущільнювачі і кліматичну систему (навіть незважаючи на те, що та обладнана фільтром). Якщо пилу зовні дуже багато, то це означає, що і всередині його буде більш ніж достатньо, незважаючи ні на що. І навіть якщо ви вимкніть кліматичну систему, зупинивши її вентилятор, то надходження сміття у внутрішній простір автомобіля не припиниться. Більше того: навіть збільшиться. І тому є об'єктивна причина.

Так-так, з вимкненою пічкою або ж кондиціонером пилу в салоні буде більше. І виною тому проклята фізика. Вся річ у тім, що при русі по курній ділянці з деактивованим вентилятором кліматичної системи тиск, що всередині машини, що зовні буде однаковим. Іншими словами, дрібним частинкам пилу не важко проникнути в зазори між ущільнювачем дверей або ж у всякі технічні отвори в кузові.

А тепер давайте згадаємо, що відбувається, коли курець відкриває трохи вікно — сигаретний дим тут же спрямовується назовні. І виною тому різниця в тиску повітря всередині і зовні автомобіля. Це працює і з включеним вентилятором кондиціонера або грубки.

Коли вентилятор працює, то він хоч і трохи, але створює надлишковий тиск в салоні автомобіля. Отже, дорожньому пилу стає набагато складніше проникнути туди, звідки його буквально виштовхують. Через цей ефект пилу в салоні абсолютно точно буде менше, ніж якщо економити салонний фільтр, вимикаючи кліматичну систему.

Висновок напрошується сам собою: при русі по пересіченій місцевості закривайте щільніше вікна і двері машини, врубайте вентилятор кондиціонера, і спокійно їдьте, не боячись, що надмірно надихаєтеся пилом, навіть незважаючи на те, що попереду вас їде машина. Краще зайвий раз поміняти салонний фільтр, ніж потіти, думаючи, що ти всіх обхитрив.

Джерело