Чому шиповані шини потрібні навіть восени, коли немає снігу

Переваги шипованої шини перед нешипованої.

Дороги, особливо в містах, стають кращими, тому деякі експерти стали говорити, що шиповані шини втратили свою актуальність і краще ставити нешиповані покришки. Але не варто поспішати. У шипів є багато переваг навіть тоді, коли снігу мало або його зовсім немає, інформує Ukr.Media.

Дійсно, шипи скрегочуть по асфальту і багатьох цей факт дратує. Однак це дріб'язкова причіпка, адже користі від "гучних" шин незрівнянно більше.

Наприклад, шипи допоможуть зупинити автомобіль при ожеледиці. Це небезпечне явище з'являється на дорозі пізньої осені, коли погода мінлива. Вночі вже сиро, а температура тримається близько нуля. Таких умов достатньо, щоб на асфальті утворилася тонка кірка льоду. Зазвичай, вона настільки мала, що водій її не бачить. Ну а коли починає гальмувати, то розуміє, що це треба було робити раніше. Нешиповані та всесезонні шини в таких умовах не допоможуть. Адже на льоду гальмує саме шип та на них машина зупиниться впевненіше і швидше.

Схожа ситуація може статися і при спуску по ґрунтовій дорозі. У коліях за ніч з'являється лід. Це підвищує небезпеку того, що літні шини почнуть ковзати. Якщо ґрунтовка стане крутішою, а колія глибшою, прискорення швидкості спуску призведе до того, що при повороті керма зовнішнє колесо упреться в край колії та виникне ефект перекидання. Так машину можна і на бік покласти. "Шиповки" в цьому випадку забезпечать кращий контроль над машиною, ніж будь-яке інше "взуття".

До речі через те, що у більшості «зубастих» шин спрямований малюнок протектора, в грязі вони поводяться краще, ніж «нешипи» з асиметричним малюнком. Такий протектор ефективніше відводить бруд і сніжно-водяну кашу з плями контакту, та забивається повільніше.

Нарешті, існує думка, що гальмують «шиповки» на сухому асфальті гірше. Це не зовсім так. Шипи на коефіцієнт зчеплення покришки з дорогою впливу не роблять. Шипи впиваються в асфальт також, як в лід, але навантаження на них багаторазово зростає. Так шипи і вилітають.

Ефективність гальмування більше залежить від конструкції протектора і складу гумової суміші. Оскільки така шина еластичніша ніж, скажімо, "всесезонка", то в нульову температуру вона працює ефективніше. Значить і машина зупиниться швидше.

Джерело