Чому сонцезахисний екран на авто може принести більше шкоди, чим користі

Про що замовчують продавці автомобільних аксесуарів.

Екран з щільного матеріалу покликаний зберегти прохолоду в салоні авто і захистити деталі екстер'єру від палючого сонця, інформує Ukr.Media.

Технічно все так і є, але, як завжди, у медалі є і зворотна сторона.

Сонцезахисний екран — модний аксесуар, який коштує копійки та продається практично в кожному профільному та господарському магазині. Він майже одразу став популярним, тому що за копійки можна ніби як захистити пластик від деформації, а тканину або шкіру — від вигорання. Звучить здорово, коштує дешево, а в гаражному кооперативі можна і за розумного зійти. Тому лист поролону з фольгою є практично в кожному багажнику.

Що ж, фольга дійсно відбиває сонячні промені, салон машини нагрівається повільніше, а кермо не обпече навіть після тривалої стоянки під розпеченим сонцем. Проте чомусь ніхто не згадує, що сонце йде по колу, а основний жар у пасажирському та багажному відділенні з'являється завдяки металевому кузову, який нагрівається і відмінно проводить тепло?

На худий кінець, логічніше закривати захистом всі вікна, а не лише водійське. Але ці доводи мало кого турбують, адже в комплекті йде один-єдиний мат, пристосований для кріплення на лобове скло. Значить, так і треба. Виробникам, мовляв, видніше. Але це, мабуть, найважливіший «прорахунок» у маркетинговій стратегії світловідбиваючого екрану.

Річ у тім, що він знаходиться під склом і відображає все тепло не на вулицю, а на триплекс, який, природно, дуже швидко нагрівається. Якщо покласти такий мат під скло з тонуванням, то плівка досить швидко зсохнеться та трісне, намертво прикипівши до «лобового».

Адже нагрівається не лише скло, але і клей, яким це скло приклеєне до кузова. Хімія до роботи в «духовці» не готова і починає висихати з великою швидкістю, дуже швидко перетворюючись в порохно. Відповідно скло починає протікати. Спочатку невелика порція води потрапить під торпеду, де мешкають сотні проводів і електросхем, потім добереться до модуля стельового світильника, а потім і просто полетить в обличчя водієві. Досвід показує, що тепловідбивний екран здатний «добити» клей лобового скла всього за одне літо.

З цієї проблеми випливає ще одна: на жаль мало де можна знайти послуги з «підклейки» скла. Єдиний варіант — вирізати старе, яке лопне при демонтажі, і встановити нове.

Так собі альтернатива гарячого керма і нібито вигораючого салону. Більш того, деформацію пластику від палючого сонця можна помітити лише через кілька десятиліть, та й то виключно в південних регіонах.

Джерело