Чому так швидко іржавіють сучасні автомобілі з оцинкованим кузовом

Вину покладено на самих власників.

Виробники хизуються тим, що кузови їх автомобілів оцинковані, що, своєю чергою, підвищує стійкість металу до корозії. Однак деякі з них скромно замовчують про те, що буває різне оцинкування. Поява іржі на кузовах машин, які пройшли заводську антикорозійну обробку — результат низки факторів, інформує Ukr.Media.

Оцинкування кузова дійсно хороша профілактика появи іржі на металі. Тонкий шар цинку товщиною від 2 до 15 мкм, наноситься на кузов різними способами, від яких, власне, і залежить термін гарантії від наскрізної корозії. Проте, якою б не була оцинковка — вона не є панацеєю. Рано чи пізно, через руйнування або порушення цинкового шару, вогнища іржі з'являються і на дорогих автомобілях, і на дешевих.

Гаряче оцинкування є найкращою обробкою металу. Але далеко не найдешевшою. Кузови автомобілів опускають в розігріту від 500 до 4000 градусів ванну з цинком, завдяки чому на поверхні металу утворюється захисний шар товщиною від 10 до 15 мкм. Даним способом оцинковані кузови автомобілів Volkswagen, Audi, Porsche, Volvo, Ford і багато інших.

Найбільш популярне серед автовиробників оцинкування — гальванічне. Шар цинку наноситься завдяки зануренню кузова в цинковий електроліт, через який пропускають струм. У цьому разі товщина цинкового захисного шару становить від 2 до 10 мкм. Цей спосіб використовують для обробки автомобілів Volkswagen, Toyota, Lexus, Honda, Peugeot, Renault та інших.

Бюджетні ж моделі, наприклад, деякі китайські виробники, отримують захисний шар досить простими й недорогими способами: нанесенням ґрунту з цинковим порошком і використанням цінкрометалу, який покривають цинковою ґрунтовкою ще на стадії прокату. Плюс — дешево, а мінус — мінімальне пошкодження шару лакофарбового покриття призведе до стрімкого іржавіння металу.

Однак іржа може з'явитися раніше часу і на автомобілях, кузова яких оцинковані більш дорогими методами. І причин тому кілька.

Однією з причин появи іржі може бути неякісний ремонт кузовних деталей. З-за деформації металу, захисний цинковий шар пошкоджується, а його відновленню не всі ремонтники приділяють належної уваги. В результаті через пару років в місці ремонту кузова фарба починає відшаровуватися, і з'являються вогнища корозії.

Досить часто корозія спостерігається на колісних арках. Це пов'язано з тим, що саме вони піддаються високим навантаженням під час руху автомобіля по дорогах загального користування, коли на них припадає основний удар реагентів і вологи. Для захисту арок використовують підкрилки. Однак про те, як правильно встановлювати і яке кріплення при цьому необхідно використовувати, знають не багато. Найчастіше, замість пластикового кріплення, підкрилки прикручують звичайними саморізами, які ніяк не захищені. Під впливом агресивного середовища, болти швидко починають іржавіти, стаючи причиною корозії внутрішньої частини крила.

Причина появи корозії на днище автомобіля є банально простою. Іншими словами, якщо машина використовується часто, то оксид на металі знімається природним способом, як піскоструменем. Але варто автомобілю постояти пару тижнів, як голий полірований метал починає іржавіти. Процес прискорюється при плюсових температурах. Тому антикорозійній обробці днища треба приділяти особливу увагу. Контролювати цілісність покриття і, при необхідності, відновлювати його.

Джерело