Ви колись замислювалися навіщо в деяких автомобілях встановлені дзеркала на капоті. Цьому є досить просте пояснення.
На багатьох японських автомобілях "у віці" такий звичний всім елемент, як зовнішні дзеркала заднього виду, розташований не зовсім на традиційному місці, інформує Ukr.Media.
Замість передніх дверей вони закріплені далеко попереду на крилах — значно ближче до фар і бамперу, ніж до лобового скла. Але чому саме там?
Нічого не поробиш, це традиція. Якщо згадати, що в середині минулого століття, дзеркала майже у самого бампера можна було зустріти і на європейських, і на американських, і на радянських машинах. Вважалося, що вони забезпечують водієві повний панорамний огляд того, що відбувається позаду.
Згодом, дзеркала стали мігрувати на передні двері, і тільки в Японії традиція збереглася довше, ніж де б то не було. У Країні висхідного сонця їм навіть вигадали власне ім'я — "fendamira", тобто перекручене англійське словосполучення "fender mirror" — "дзеркало на крилі".
"Фендаміри" були обов'язковим обладнанням для всіх автомобілів японського ринку аж до 1983-го. Але відтоді його скасували, і більшість японських брендів переключилися на звичну зараз форму дзеркал. Не те щоб вони настільки зручніші, скоріше, справа в економії: одна модель дзеркал для всіх ринків дешевша у виробництві.
Але "фендаміри" не померли. Багато японських таксистів досі надають перевагу дзеркалам біля бампера. Крім кращого панорамного огляду вони ні на міліметр не виходять за габарити кузова, що вкрай важливо на забитих трафіком вулицях японських мегаполісів.
Залиште відповідь