Чому в морози, заводячи двигун машини з АКП, не варто переключати «автомат» в нейтраль

Секрети режиму «N».

Автоматична коробка передач — інженерний прорив, спростив життя величезного числа автомобілістів. Але попри актуальність агрегату, досвідчені шофери по-старому застосовують до нього ті ж стандарти, що і до «механіки», і радять це робити іншим. Однак часом поважний вік автомобіліста зі стажем — не привід повністю довіряти кожному його слову. А деякі поради «бувалих» можуть і зовсім нашкодити вашому авто, інформує Ukr.Media.

Нерідко водії, пересівши з «механіки» на «автомат», намагаються використовувати деякі режими так само, як робили це до зміни типу трансмісії. Одні з них намагаються економити паливо, переводячи в певних ситуаціях селектор АКП в «нейтраль». Інші ставлять коробку в режим «N» і рекомендують робити це іншим при запуску двигуна в морози. Але все це — помилки та шоферські байки.

Автоматична коробка передач має два схожих за функціями режими — «P» (паркінг) і N (нейтраль). В обох випадках двигун не передає колесам крутного моменту, завдяки чому автомобіль залишається без руху. Різниця у режимах у тому, що «паркінг» задіює шестерню з блокатором, яка не дає колесам обертатися вільно, а автомобілю скочуватися під ухил. У режимі «нейтраль» цей блокувальник не задіюється. Що дає можливість вільно обертатися колесам, і дозволяє переміщати машину, наприклад, по сервісній зоні, буксирувати або виробляти якусь діагностику, коли потрібно провернути колеса. Тому вашій «автомату» від того, що ви будете заводити автомобіль в режимі «P» або «N» — ні тепло, ні холодно.

А от намагатися економити паливо, переводячи селектор «автомата» в режим «N», категорично не варто. По-перше, розривати зв'язок двигуна і коліс на швидкості — небезпечно: коли потрібна тяга, у вас її просто не буде. А по-друге, це додаткове навантаження на вузли коробки передач. Рухаючись в пробці, так само не варто переводити селектор в «нейтраль» всякий раз, коли потік машин зупиняється.

Джерело