Чому в шинах повільно падає тиск

Чому здуваються колеса.

Нерідко тиск в шинах знижується поступово, і цей процес триває кілька днів. Ви надуваєте їх до необхідного рівня, але покришки знову з часом пропускають повітря. В цьому випадку слід звернутися в пункт шиномонтажу, де встановлять причину втрати тиску. Їх може бути кілька. Ми розглянемо проблеми з безкамерними шинами, оскільки ними оснащується більшість сучасних автомобілів, інформує Ukr.Media.

Пошкодження диска

Пошкодження диска зазвичай призводить до його деформації. Це відбувається від удару колеса на великій швидкості об кромку ями або об круту і тверду купину. Через нещільне примикання шини до обода виникає частковий витік повітря. Майте на увазі, що пошкодження можуть бути приховані з внутрішньої сторони диска, в той час, як з зовні колесо виглядатиме новеньким, без яких-небудь візуальних вад.

Ніпель

Ще одна можлива причина поступової втрати тиску в шинах — розгерметизація золотника (або ніпеля) в результаті механічного впливу, або попадання в нього найдрібніших частинок пилу. Якщо механізм справний, то повітря може просочуватися в місці кріплення його вентиля до диска. Іноді виправити проблему можна, прокачавши золотник декількома різкими і короткочасними натисканнями.

Прокол

Нерідко шина "ловить" на дорозі цвях або інший гострий і великий предмет, який благополучно застряє в місці проколу. В цьому випадку він служить пробкою, тільки не зовсім герметичною, тому повітря повільно, але вірно буде стравлюватися. Якщо цвях потрапляє в покришку з камерою, вона моментально лопається, і на великій швидкості це загрожує аварійною ситуацією.

Бічний поріз

Шину можна пошкодити не тільки з боку протектора, де знаходиться найбільш товстий і міцний шар гуми. Її бічна частина також вразлива при контакті з гострими предметами. Зазвичай в цьому місці залишаються порізи від тертя об бордюри, кромку колії, арматуру що стирчить і інші тверді і гострі виступи. Наскільки швидко гума буде втрачати повітря, залежить від глибини подряпини. Зазвичай пошкодження бічної сторони завдає покришці непоправної шкоди, і її доводиться міняти.

Коливання температури

Яка б вдосконалена гумова суміш не використовувалася у виготовленні сучасної шини, в будь-якому випадку її структура так чи інакше буде реагувати на перепади температур. Зазвичай, на морозі повітря закачане в шини втрачає об'єм і в результаті трохи падає тиск, колеса іноді доводиться підкачувати. Відповідно, при високих температурах відбувається зворотний ефект і тиск в шинах збільшується.

Джерело