Чому в сучасному світі досі використовують поняття «кінські сили»

Багато часу пройшло з моменту винайдення автомобіля, але потужність двигуна досі вимірюється в кінських силах.

Напевно хоча б один раз ми всі задумувалися, чому для визначення потужності авто використовується термін "кінські сили". Але чому дана одиниця виміру використовується до сьогоднішніх днів, інформує Ukr.Media.

Звідки з'явився термін "Кінська сила"?

Вигадав термін "Кінські сили" Джеймс Ватт — шотландський інженер, який зміг удосконалити парову машину, зменшивши спожите паливо і збільшивши її продуктивність. Його нововведення дійсно перевернуло технологію машинобудування. Тепер, коли автомобіль став потужнішим і вимагав менше, кожен бажаючий хотів дістати автоматизований візок.

Цим Ват поклав початок промислової революції. Для збільшення попиту на автомобілі, необхідно було по простому пояснити споживачу переваги даної техніки. Простим поясненням потужності двигуна виявилося те, скільки коней автомобіль може замінити. Справді, не кожна людина розуміє всі виведені розрахунки і на підставі чого вони проводились. Тому для поліпшення маркетингу використовувалися найпростіші поняття.

Величина "кінської сили"

Провівши численні розрахунки, Джеймс Ватт вивів величину кінської сили, рівної 33000 футів у хвилину. У сучасному світ кінська сила дорівнює 75 кг помножити на 1 м/с. З цього випливає, що 1 кінська сила дорівнює 735 Ватт. Вати — величина потужності двигуна, яка була присвоєна на честь Джеймса Ватта. Вати були винайдені на Другому Конгресі Британської Наукової асоціації в 1882 році. Однак, ця назва не прижилася, і тому досі використовуються кінські сили. Цей термін більш зрозумілий для людини для уявлення про потужність двигуна.

Як Ватт прийшов до ідеї кінських сил

Раніше в Англії використовували великі бочки 140 і 190 літрів для підняття із шахт робітників, вугілля і води. Один барель важив 172,4 кг. Таку бочку під силу було витягнути тільки 2 коням, які були причеплені до каната. Зусилля коней у 8-годинний робочий період дорівнював 15% від їх ваги. Ватту прийшла думка, що швидкість витягування бочки двома кіньми дорівнює 2 милі в годину. Помноживши швидкість на половину бареля, виходить що 1 барель помножений на одну милю в годину, який утворює величину, яка іменується як "Кінська сила". З цього (1бар * 1м/год = 1к. с.) виходить одна кінська сила. Округлення розрахункової величини вивело, що кінська сила дорівнює 33000 фунто-футів на хвилину.

Висновок

Кінські сили для вимірювання потужності автомобілів стали застосовуватися тільки через простоту цього поняття. Термін, який повинен був замінити дану одиницю "Ватт", був не зрозумілий простій людині, яка цікавилася потужністю автомобіля, а також його характеристиками.

Саме тому і застосовується даний термін до цього часу, так простіше людям зрозуміти на що здатний залізний кінь.

Джерело