Чому влітку не можна їздити на зимовій гумі — основні причини

Не варто ризикувати власною і безпекою оточення, коли можна просто вчасно змінити шини.

Теоретично, звичайно, це робити можна. Але така ініціатива загрожує багатьма неприємностями, інформує Ukr.Media.

В середовищі автолюбителів ходить міф про те, що якщо гума не лиса, то її цілком можна експлуатувати й влітку. Але зимова шина не розрахована на використання в спеку і буде швидко зношуватися. При експлуатації при температурному режимі понад 15 градусів виробники не дають ніяких гарантій, оскільки структура сплаву зимової гуми стає м'якшою. Є випадки, коли в літню спеку невеликий камінчик ставав причиною розриву гуми.

При використанні влітку зимової гуми можуть виникнути труднощі з управлінням. Машина буде повільніше реагувати, а екстремальні маневри можуть стати причиною вихляння і слабкого розгону під час прогазовки. Зимові шини також збільшують довжину гальмівного шляху, що істотно підвищує ризик аварій. При наїзді на пішохода таке гальмування може стати причиною каліцтва і навіть смерті останнього.

Поїздка на зимовій гумі під час дощу погіршує зчеплення з асфальтом, з-за чого можна втратити керування і потрапити в ДТП. Крім цього, з гуми можуть вилітати небезпечні шипи, поїздка втратить всякий комфорт, а дорожнє покриття буде псуватися, оскільки шипи практично вирізують на ньому ділянки. Через це утворюються колії.

Таким чином, їздити на гумі, що не відповідає сезону, неприємно, небезпечно і дорого.

Джерело