Чому влітку обов’язково потрібно мити днище автомобіля

І як правильно це робити.

Регулярна мийка автомобіля надає його зовнішності не тільки охайності, але і носить профілактичний характер. Завдяки мийці з кузова змиваються бруд і реагенти, що подовжує його термін служби і дозволяє вчасно локалізувати вогнища корозії. Однак, омиваючи автомобіль у видимій зоні, ми рідко приділяємо уваги тому, що приховано від очей — його днищу, інформує Ukr.Media.

Мийка автомобіля — процедура потрібна і корисна. По-перше, це показує ставлення господаря до машини, його охайність і любов до порядку. По-друге, це необхідність, якої потребує сам автомобіль. Наприклад, тієї ж зими, коли на дороги виливають тонни реагентів і солі, які змішуючись з брудом і талою водою, утворюють пекельний коктейль, здатний викликати стрімку корозію не тільки кузовних деталей. Однак, очищаючи автомобіль, ми рідко приділяємо увагу його днищу. А між тим, саме воно відчуває найбільше навантаження від попадання сміття, бруду і хімії.

Так, заводська обробка, плюс антикорозійна підготовка у дилерів — досить потужний захист на пару-трійку сезонів вже точно. Так, буде не зайвим заглянути після зими під машину, щоб упевнитися, що дане покриття в цілості, і добре прикриває кузовний метал. І якщо помітно відшарування, необхідно оновити покриття. Під час ревізії і можна акуратно помити днище.

Але, зазвичай, крім хорошого захисного шару, низ автомобіля прикритий і пластиковим захистом. У когось він закриває тільки моторний відсік, коробку і муфту (якщо ми говоримо про повнопривідні машини), а десь закриває днище повністю, своєю чергою перешкоджаючи налипання бруду і змиву антикорозійного шару.

Постійна ж неконтрольована мийка днища може виявитися ведмежою послугою своєму автомобілю. Адже сильним струменем можна пошкодити захисне покриття і, не помітивши цього, розвести іржавих жучків в невидимій зоні. До чого це призводить, всі ми знаємо.

А ось елементам підвіски слід приділити особливу увагу. Тільки акуратно, піднявши автомобіль на підйомнику. Бажано знайти спеціалізовану мийку, де співробітникам не потрібно пояснювати, що занадто близько підносити пістолет до пильовиків і інших гумових виробів не варто.

Як вже було сказано, бруд на днище тягне собою розвиток корозії, але ще і ускладнює діагностику, перешкоджає охолодженню вихлопної системи, тому його рекомендується видаляти. Безконтактна мийка днища за допомогою апарату високого тиску включає три етапи: Попереднє ополіскування, нанесення піни на 5-10 хвилин і видалення її струменем води.

Переконайтеся, що ви використовуєте правильну насадку — застосування грязьової фрези тут протипоказано! При митті рекомендується направляти струмінь під кутом 15-40 для звичайних забруднень і 40-90° — для слабких. "Максимальний ударний тиск досягається на відстані 10-30 см, але краще збільшити відстань, щоб не пошкодити пильовики і сальники".

Важливо пам'ятати, що мити днище машини рекомендується не рідше одного разу на рік, влітку. І вельми акуратно, з подальшим оглядом цілісності захисного шару і всіляких гумотехнічних деталей. Загалом, як завжди, потрібен комплексний підхід. Антикорозійний захист з регулярною ревізією цілісності шару і акуратна мийка допоможуть продовжити термін служби і кузова, і підвіски вашої машини.

Джерело