Чому взимку навіть іномарки не варто ставити на ручник

Чи захищені насправді від замерзання гальмівні механізми сучасних машин.

Небезпека після тривалої стоянки виявити свою машину з примерзлим намертво "ручником" досі підстерігає багатьох автовласників, інформує Ukr.Media.

Стара "радянська" шоферська школа стверджувала, що залишивши взимку машину на ніч з затягнутим ручним гальмом на ранок потрібно бути готовим виявити намертво примерзлі гальмівні механізми. Досвід показував, що для "Жигулів", "Москвичів" і "Волг" це правило спрацьовувало практично безвідмовно. Виною тому були, з одного боку, пристрої задніх гальмівних механізмів. Вони були барабанного типу. Причому, такою "вдалою" конструкції, що волога яка накопичується і замерзає між колодкою і барабаном за час стоянки перетворювала весь механізм в єдину "деталь". Другим "слабким на мороз" місцем був тросик, який, власне, і пов'язує важіль "ручника" і механізм приводу колодок.

Тросик цей не просто так бовтається десь під днищем машини, може переміщатися вперед-взад по спеціальних напрямних трубочках. Якщо всередину такої трубочки потрапляє вода, то тросик примерзає в ній намертво. У будь-якому випадку, спроба рушити з "примерзлим ручником" зазвичай обертається поломкою в якій лопнув тросик. Зараз барабанні гальма ззаду збереглися тільки у зовсім вже бюджетних моделей.

У більшості ж машин зараз і задні, і передні гальмівні механізми — дискові. У дискових гальмах між колодками і диском воді в принципі складніше затриматися. Вже хоча б тому що багато "бувалі", тобто досвідчені водії, які отримали "права" вже в 21-му столітті, можуть говорити, що на гальмо стоянки машину можна ставити в будь-який мороз. Частково це правильно.

Все-таки створюють транспортні засоби зараз вже зовсім не ті люди, які прикладали колись свою "конструкторську думку" до виготовлення радянських машин. Але одне "але" враховувати ж варто. Ручником можна сміливо користуватися в мороз якщо ви на 100% впевнені, що вода не потрапила у вище перераховані вузли. Статися це може, наприклад, якщо в сильний мороз проїхатися по товстому шару сльоти і відразу припаркуватися. Хоча, в цьому випадку, можуть покритися льодом і взагалі всі гальмівні механізми.

Крім того, на машині уживаної, днище якої "познайомилося" вже не з одним бордюрним каменем, цілісність механізму тяги "ручника" може бути порушене і вода потрапляє там куди не слід і, відповідно, там замерзає.

Висновок з усього вищесказаного наступний. Якщо ви впевнені в повній справності системи стоянкового гальма свого авто і не каталися тільки що по глибоких калюжах, "на ручник" в мороз машину ставити можна. Не впевнений ні в чому — краще не ризикувати: "паркінг" в АКП або на "передачі" за наявності механічної коробки ще ніхто не відміняв.

Джерело